Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.: Πρωταθλητής στους έφηβους ο Μίλωνας με ανατροπή από 2-0 σετ

ΑΝΑΠΤΥΞΗ ,

Τον τίτλο που του στέρησε πέρυσι κατέκτησε στο κλειστό του Ρέντη ο Μίλωνας. Οι έφηβοι της ομάδα της Νέας Σμύρνης αν και βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο, καθώς ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 2-0 σετ, έκαναν την μεγάλη ανατροπή και κατέκτησαν τον πέμπτο τίτλο τους στη διοργάνωση.

Οι έφηβοι του Ολυμπιακού παρά το προβάδισμά τους δεν κατάφεραν να κρατήσουν τον τίτλο που κατέκτησαν πέρυσι και πήραν το ασημένιο μετάλλιο.

MVP της διοργάνωσης και καλύτερος επιθετικός αναδείχθηκε ο Σπύρος Χανδρινός του Μίλωνα, καλύτερος πασαδόρος ο Ηλιακόπουλος του Μίλωνα, κορυφαίος υποδοχέας ο Γεωργακόπουλος της Αργυρούπολης και καλύτερος μπλοκέρ ο Δορδοκίδης του Ολυμπιακού.

Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (18-25, 17-25, 25-19, 25-18, 15-11)

Α.Ο.Ν.Σ. ΜΙΛΩΝ (-):
Αναγνωστόπουλος, Ηλιακόπουλος Ν., Ηλιακόπουλος Χρ., Κανάσαρος, Καραμπάγιας, Καφούρος, Κωνσταντακόπουλος, Λούβρος, Παπαδάκης, Σεμιτεκολός, Σταμπέλος, Φελέκης, Χανδρινός, Χρήστου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Βουρδέρης): Ζωγραφάκης, Σγουρός, Μαγγανάς, Λέτσιος, Γεωργόπουλος, Κανελλής, Μάρτος, Δορδοκίδης, Μαζωνάκης, Αθανασίου, Μπαρμπάτης, Στράτος, Σαπουτζής, Μπεζάνι.

Χάλκινο η Αργυρούπολη

Το δεύτερο συνεχόμενο και τρίτο συνολικά χάλκινο μετάλλιο σε επίπεφο εφήβων Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. κατέκτησε η Αργυρούπολη, σε έναν επεισοδιακό και γεμάτο ανατροπές μικρό τελικό.

Α.Ε. Αρμενίων - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης (23-25, 25-15, 25-19, 14-25, 12-15)

Α.Ε. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Τσιόκας):
Βλάχος, Σαχινίδης Λ., Μαζωνάκης, Σαχινίδης Αθ., Μαγκογιάν, Ραφελέτος, Σκορδίλης, Τσιόκας, Βαβούλας, Παυλόπουλος.

Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Βρεττός): Γεωργακόπουλος Ιωαν., Καλομπράτσος, Καπατζής, Ζακουδής, Αλυμαράς, Γεωργακόπουλος Στ., Διαμαντόπουλος, Βλάχος, Τζώρτζης, Μπουρίτης, Παντελής, Καλαμπόκης.

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΕΦΗΒΩΝ Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

1992-93 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2.ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, 3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1993-94 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 3. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
1994-95 1.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1995-96 1.ΑΓΣ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ, 2. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛ., 3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
1996-97 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1997-98 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
1998-99 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΑΟ ΜΙΛΩΝ, 3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
1999-00 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
2000-01 1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
2001-02 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ
2002-03 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
2003-04 1.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
2004-05 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
2005-06 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟ Γ. ΖΩΗ
2006-07 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ, 3. ΑΟ Γ.ΖΩΗ
2007-08 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2008-09 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2009-10 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,3. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2010-11 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, 3. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
2011-12 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
2012-13 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2013-14 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2014-15 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, 3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2015-16 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
2016-17 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
2017-18 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ
2018-19 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 2.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 3.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2019-20 1.ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ, 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, 3.ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

Σχετικά Άρθρα

;