Πανελλήνιο νεανίδων (Προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας

Πανελλήνια ,

Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα των 4 ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων

Α' όμιλος (Ι. Λεμονίδης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-07, 25-15, 25-15)

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Παπάζογλου, Σουπιώνη, Γκόλτσιου, Παπαδοπούλου, Ράντοβιτς, Αθανασιάδου / Ιασωνίδου (λ), Ευγενίδου (λ), Πατίκα, Γούση, Ταυλίκου, Λιούτα, Αμπεριάδου. 
ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Σολκίδης): Κώστογλου Σοφ., Κώστογλου Στ., Ναλπαντίδου, Καντίδου, Γεωργιάδου, Εμμανουηλίδου / Φούρα (λ), Σεχάι, Λαμπριανίδου.

ΑΣ Γαία Δράμας - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)

ΑΣ ΓΑΙΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριαζίδης): Καραϊσαρλή, Παλλικάρη, Πασχάλη, Μιχαηλίδου, Κεραμιτσοπούλου, Στάμου / Γεωργιάδου (λ), Ελευθεριάδου (λ), Σταυρινάκη, Σκευά, Χιντζίδου, Αμβροσιάδου, Θεοδωρίδου.
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ (Παπαδημητρίου): Πλακιά, Αποστόλου, Στεργίου, Αλβίζου, Μαργαριτοπούλου, Δέλιου / Βλάχου (λ), Μανδραβέλη (λ), Γερολυμάτου, Ζαφειρίου.

Παρασκευή 8 Μαρτίου

17.15: ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΣ Ελπίς
19.15: ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Αίας Κιλκίς

Σάββατο 9 Μαρτίου

15.00: ΑΣ Αίας Κιλκίς - ΑΣ Γαία Δράμας
17.00: ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΕΑ Λαρίσης 3β. (3-0)
2. ΑΣ Ελπίς 3β. (3-0)
3. ΑΣ Αίας Κιλκίς 0β. (0-3)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-3)

Β' όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)

Τετάρτη 6 Μαρτίου

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ (Ιόφτσεφ): Ξάνθη, Βαϊοπούλου, Γαργαλά, Μπίλλη, Κούμπουρα, Τζήκα / Παπακωνσταντίνου (λ), Κοντογιάννη, Παπακωνσταντίνου, Σεκλειζιώτη.
ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Ζιώγος): Ζερβοπούλου, Σιορεντά Ειρ., Παππά Κατ., Παππά Κλ., Θεοδωράκη, Τασιούλα / Αναστασούλη (λ), Ζούλα, Σπύρου, Σιορεντά Βαλ.

ΠΑΟΚ - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-27, 25-14, 25-18, 20-25, 18-16)

ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης): Πιλιτσίδου, Κυπαρίσση, Λεονταρίδου, Ηλιοπούλου, Κλέπκου, Τσώνη / Σανιώτη (λ), Λώλη (λ), Μιχολοπούλου, Μπάμπη. 
ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Δεληγιάννη): Σαλαγκούδη, Αντύπα, Κυριακίδου, Τριανταφύλλου, Μπαλλογιάννη, Πετροπούλου / Παπουτσή (λ), Κολοβού, Γαροφαλάκη, Καραγιαννάκη, Πιτσιγκώνη.

Παρασκευή 8 Μαρτίου

Μίκρας 16.30: ΠΑΟΚ - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
Βότση 18.30: ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων

Σάββατο 9 Μαρτίου

Βότση 18.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΠΑΟΚ 5β. (6-2)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (3-0)
3. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 1β. (2-3)
4. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-6)

Γ' όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-13, 25-16, 25-20)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Σαραντίτης): Ζίγκιρη, Συριστατίδη, Μερακλή, Λιόλιου, Λαναρά, Λυχναρά / Μπακιρτζόγλου (λ), Πετροπούλου (λ), Πετρίδη, Διόλη, Ανδρέου, Γκέκοβιτς, Συρίγου, Φουμάκη.
ΡΣΦΠ ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Τσιντομηνάς): Τερζή, τερζίου Α., Κακλαμάνου, Γκίκα, Τερζίου Φ., Μυρωνίδου / Κουφομανώλη (λ), Βαρτζιά, Σούσαρι, Γκιζέττη.

Παρασκευή 8 Μαρτίου

14.00: ΣΦΑΜ Φοίβος - ΡΣΦΠ Τελχινίς

Σάββατο 9 Μαρτίου

20.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΣΦΑΜ Φοίβος

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-0)
2. ΡΣΦΠ Τελχινίς 0β. (0-3)
3. ΣΦΑΜ Φοίβος 0β. (0-0)

Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Μενδρινός): Αντωνακάκη, Αποστολίδου, Γιαγκιόζη, Περδικάκη, Τρουλινάκη, Αγγέλη / Πολυμίλη (λ), Παπαδάκη (λ), Σεγρεδάκη.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Φαρμάκη): Παγανέλη, Μπατή, Κουτσούκου, Λουράκη, Μαρκάκη, Κοντούδη / Κανέλλου (λ), Πανταζή (λ), Ζαννού, Γρατσία, Αντωνιουδάκη, Αρώνη, Κούρτη.

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Μανθάτης): Χατζηγρηγορίου, Μαρινάκη, Γεωργατζή, Μποκή, Τσιτσιγιάννη, Λεπενιώτη / Κόττα (λ), Στυμφαλιάδου (λ), Ανδρέου, Σκουρλή, Αναγνώστου. 
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Ιωάννου): Κοντούδη, Κοκμοτού, Κράνη, Αρχιμανδρίτη, Αρμάου, Σωτηροπούλου / Κουλοπούλου Ε., Διαμαντοπούλου (λ), Καμπά, Μάλτσιου.

Παρασκευή 8 Μαρτίου

17.00: ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Αιγάλεω
19.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Μαρκοπούλου

Σάββατο 9 Μαρτίου

17.00: ΑΟ Αιγάλεω - ΓΕ Ηρακλείου
19.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-0)
2. ΑΟ Μαρκοπούλου 3β. (3-0)
3. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (0-3)
4. ΑΟ Αιγάλεω 0β. (0-3)

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

Ι. Λεμονίδης 15.00: Α1 - Β2
Μίκρας 17.30: Β1 - Α2

Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου

Μαρκόπουλου 19.00: Δ1 - Γ2
Λύκειο Μελισσίων 19.30: Γ1 - Δ2

Σχετικά Άρθρα

;