Πανελλήνιο εφήβων (Προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας

Πανελλήνια ,

Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα των 4 ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων

Α' όμιλος (ΔΑΚ Πολίχνης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (17-25, 17-25, 25-19, 22-25)

ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (Ρέτζιος): Αντωνόγλου, Ρέτζιος, Γάτσης, Δάνου, Λέτσιος, Κυβελίδης / Τολιόπουλος (λ), Σταλίκας (λ), Πασχάλης, Περτσεμλής.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Αγγελής): Κοτζάι, Μπαρδούκας, Παυλίδης, ΑΝδριανίδης, Δημητρακούδης, Αλεξούδης / Τζιάβρας (λ), Μπαλούκας (λ), Μάγγος, Μακρογιάννης, Σωτηρίου, Πάτρας, Κωνσταντινίδης.

ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-15, 25-15)

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Μαμάης): Σαλταφερίδης, Σκλόπης, Ρετζέπης, Κουρτίδης, Καρακόλιας, Γιαμακίδης / Ζλατίντσης (λ), Αντωνιάδης (λ), Σδραυκάκης, Γιαμούκογλου, Γαληρόπουλος, Χατζηνάκος.
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (-): Μποζίδης, Ελμαζούδης, Τσιρούδης, Λευκέλης, Σκαρλατίδης, Αντωνιάδης / Φιλιππίδης (λ), Δαρίδης (λ), Πάλλας, Παλλάκης, Πεχλιβανίδης, Νεραντζίδης.

Παρασκευή 8 Μαρτίου

18.00: ΑΣ Ελπίς - ΠΑΣ Ίκαρος
20.00: ΑΟ Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης

Σάββατο 9 Μαρτίου

16.00: ΠΑΣ Ίκαρος - ΑΟ Ορεστιάδας
18.00: Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 3β. (3-0)
2. Πήγασος Πολίχνης 3β. (3-1)
3. ΠΑΣ Ίκαρος 0β. (1-3)
4. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-3)

Β' όμιλος (Κατσάνειο)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία - ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (15-25, 16-25, 16-25)

ΑΠΣ ΦΘΙΑ (Μακρής): Παππής, Κωσταράς, Τσαντζάλης, Γρηγοράκης, Μακρής, Σιακούφης / Τσαδήμας (λ), Καραπάτης, Πασσάς, Αλεξίου.
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Χριστοφορίδης): Αγγελίδης, Τσανακτσίδης, Βελολλάρι, Φράγκος, Χύσα, Γάλλιος / Πορτοκαλίδης (λ), Σιδηρόπουλος (λ), Κούτσικος, Δεβρέλης, Σεμερτσίδης.

ΑΟ Πρέβεζας - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (14-25, 19-25, 08-25)

ΑΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Χριστοφορίδης, Γκάλιος, Καράτζογλου, Ντίμο, Σωτηρίου, Σέμα / Μπούτσι (λ), Τσούτσης (λ), Ρούσος, Μαυρόπουλος. 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤ. 2015 (Μπαμπαλιούτας): Καλαϊτζίδης, Κονιόρδος, Μούχλιας, Βαρβεσιώτης, Κεσεσίδης, Στεφανίδης / Κωστακόγλου (λ), Καραμάνης (λ), Καλλανίδης, Τσακίρης, Νικολουδάκης, Σαμαράς, Μαδίτσης.

Παρασκευή 8 Μαρτίου

18.00: ΑΟ Πρέβεζας - ΑΠΣ Φθία
20.00: Ηρακλής Πετ. 2015 - ΦΕΣ Αριστοτέλης

Σάββατο 9 Μαρτίου

15.00: ΑΠΣ Φθία - Ηρακλής Πετ. 2015
17.00: ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Ηρακλής Πετ. 2015 3β. (3-0)
2. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (3-0)
3. ΑΠΣ Φθία 0β. (0-3)
4. ΑΟ Πρέβεζας 0β. (0-3)

Γ' όμιλος (Κλειστό Αργυρούπολης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Βουρδέρης): Ζωγραφάκης, Στράτος, Μπεζάνι, Νάρτας, Μαγγανάς, Μπαραμπάτης / Γεωργόπουλος (λ), Μαζωνάκης (λ), Σαπουτζής, Κανέλλης, Αθανασίου, Σγουρός.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Βρεττός): Καλατζής, Αλυμαράς, Τσιτσιπάς, Κατσαρός, Κριέρης, Διαμαντόπουλος / Γεωργακόπουλος (λ), Παντελής (λ), Σακουλής, Γιαννακάκης.

Παναθηναϊκός ΑΟ
- ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-18, 25-14, 25-21)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Μαρκάκης): Ανδρεόπουλος, Αυλωνίτης, Σταμπουλόγλου, Ράπτης, Φιλιππακόπουλος, Τάτσης / Κουτσομύτης (λ), Πίντζος (λ), Στρασέβσκι, Ζιόμεκ, Λαμπαδάρης, Πολυχρονόπουλος. 
ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ (Χριστόπουλος): Γιαννόπουλος, Βασιλακόπουλος, Τσίχλιας, Χριστόπουλος, Νανόπουλος, Τρίγκας / Αλιάι (λ), Μιχαλόπουλος Ι., Μιχαλόπουλος Γ., Κάπτης, Αγαλιώτης.

Παρασκευή 8 Μαρτίου

11.00: Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ
13.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝ Αργυρούπολης

Σάββατο 9 Μαρτίου 

15.30: ΑΟΝ Αργυρούπολης - Παναθηναϊκός ΑΟ
17.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Απόλλων

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. Παναθηναϊκός ΑΟ 3β. (3-0)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-0)
3. ΑΟΝ Αργυρούπολης 0β. (0-3)
4. ΑΣΠ Απόλλων 0β. (0-3)

Δ' όμιλος (Κλειστό Μίλωνα)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (20-25, 24-26, 25-14, 25-11, 13-15)

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος): Αναγνωστόπουλος, Χρήστου, Παπαδάκης, Καφούρος, Χάκας, Πλιωτάς / Σεμιτεκολός (λ), Φραγκιαδής (λ), Καραμπάγιας, Κωφίτης. 
ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (-): Συναδινός, Κιούσης, Πέππας, Κωτσάκης, Νανόπουλος Α., Σαράντος / Καρακώστας (λ), Νανόπουλος Ηλ. (λ), Σακελλαρίου, Καρακάσης, Μπαρτζής, Γκατζογιάννης, Λαγάκης.

ΦΟ Καμποχώρων - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (15-25, 10-25, 08-25)

ΦΟ ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ (Λύκος): Μαρινάκης, Βαλαράκος, Λημναίος, Μάγγος, Βερνίκος, Σκαπινάκης. 
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης): Παχιαδάκης, Σαμαριτάκης, Σταυρακάκης, Σταυρόπουλος, Αναπολιοτάκης, Αναγνώστου / Μαυρίδης (λ), Ποιμενίδης (λ), Πρασανάκης, Σπινθάκης, Σιμάτος, Βαντάρδας.

Παρασκευή 8 Μαρτίου

12.00: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΓΕ Ηρακλείου
14.00: ΑΟΝΣ Μίλων - ΦΟ Καμποχώρων

Σάββατο 9 Μαρτίου

15.30: ΦΟ Καμποχώρων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός
17.30: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-0)
2. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2β. (3-2)
3. ΑΟΝΣ Μίλων 1β. (2-3)
4. ΦΟ Καμποχώρων 0β. (0-3)

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

ΔΑΚ Πολίχνης 16.00: Α1 - Β2
Κατσάνειο 18.00: Β1 - Α2

Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου

Μίλωνα 17.00: Δ1 - Γ2
Αργυρούπολης 18.00: Γ1 - Δ2

Σχετικά Άρθρα

;