Πανελλήνιο νεανίδων (Προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας

Πανελλήνια ,

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη ημέρα των 4 ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων

Α' όμιλος (Ι. Λεμονίδης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-07, 25-15, 25-15)
ΑΣ Γαία Δράμας - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 18-25, 12-25)

ΑΣ ΓΑΙΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριαζίδης): Στάμου, Καραϊσαρλή, Παλλικάρη, Πασχάλη, Μιχαηλίδου, Κεραμιτσοπούλου / Γεωργιάρδου (λ), Ελευθεριάδου (λ), Σταυρινάκη, Χιντζίδου, Σκεύα, Θεοδωρίδου.
ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Σουπιώνη, Ράντοβιτς, Γκόλτσιου, Παπαδοπούλου, Αρμουτσή Τ., Αθανασιάδου / Ιασωνίδου (λ), Ευγενίδου (λ), Γούση, Αμπεριάδου, Αρμουτσή Μ., Πατίκα, Παπάζογλου.

ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-1 (29-27, 25-21, 22-25, 25-15)

ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ (Παπαδημητρίου): Πλακιά, Αποστόλου, Εξάρχου, Γερολυμάτου, Μαργαριτοπούλου, Στεργίου / Βλάχου (λ). 
ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Σολκίδης): Ναλπαντίδου, Γεωργιάδου, Σεχάι, Εμμανουηλίδου, Κώστογλου Στ., Κώστογλου Σ. / Φουρά (λ), Λαμπριανίδου, Καντίδου, Παπαδοπούλου.

Σάββατο 9 Μαρτίου

15.00: ΑΣ Αίας Κιλκίς - ΑΣ Γαία Δράμας
17.00: ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 6β. (6-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 6β. (6-1)
3. ΑΣ Αίας Κιλκίς 0β. (1-6)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-6)

Β' όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)

Τετάρτη 6 Μαρτίου

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)
ΠΑΟΚ - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-27, 25-14, 25-18, 20-25, 18-16)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΠΑΟΚ - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-13, 25-16, 25-17)

ΑΣ ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης): Κυπαρίσση, Λεονταρίδου, Ηλιοπούλου, Κλέπκου, Μπαμπή, Πιλιτσίδου / Σανιώτη (λ), Λώλη (λ), Μιχοπούλου.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ (Ιόφτσεφ): Ξανθή, Βαϊοπούλου, Γαργαλά, Μπίλλη, Κούμπουρα, Τζήκα / Μπάλλα (λ), Ευθυμιοπούλου (λ), Στατήρη, Παραφέστα, Σεκλειζιώτη, Παπακωνσταντίνου, Πίτσα.

ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-17, 25-15)

ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Δεληγιάννη): Μιχελάκη, Σαλαγκούδη, Αντύπα, Κυριακίδου, Πετροπούλου, Μπαλλογιάννη / Παπουτσή (λ), Κολοβού, Γαροφαλάκη, Καραγιαννάκη, Τριανταφύλλου, Τριλυράκη.
ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Ζιώγος): Θεοδωράκη, Παππά Κ., Ζερβοπούλου, Τασιούλα, Σιορέντα Γ., Παππά Κλ. / Αναστασούλη (λ), Σπύρου, Ζούλα.

Σάββατο 9 Μαρτίου

Βότση 18.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΠΑΟΚ 8β. (9-2)
2. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 4β. (5-3)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (3-3)
4. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-9)

Γ' όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-13, 25-16, 25-20)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-09, 25-18, 25-16)

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Αμαριανάκης): Σκανδάλη Κ., Καταπόδη, Μέγγου, Σκανδάλη Φ., Καραντάνη, Γεωργακοπούλου / Μολδοβανίδη (λ), Μπαμπαγιούρη (λ), Δημητρακοπούλου, Ζαχαροπούλου, Μουτοπούλου, Αρμόνη, Τζήμα. 
ΡΣΦΠ ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Τσιντομηνάς): Τερζίου Α., Μυρωνίδου, Γκίκα, Τερζίου Φ., Τερζή, Σούσαρι / Κουφομανώλη (λ), Βαρτζιά, Γκιζέττη. 

Σάββατο 9 Μαρτίου

20.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΣΦΑΜ Φοίβος

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. ΣΦΑΜ Φοίβος 3β. (3-0)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-0)
3. ΡΣΦΠ Τελχινίς 0β. (0-6)

Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 19-25)

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μαρκάκη): Μαρκάκη, Γρατσία, Κοντούδη, Κουτσούκου, Κουρτή, Μπατή / Παπαδοπούλου (λ), Κανέλλου (λ), Παγανέλη, Αρώνη, Αντωνιουδάκη, Ζαννού, Καντάρη. 
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Ιωάννου): Κοντούδη, Κοκμοτού, Σωτηροπούλου, Αρχιμαναρίτη, Αρμάου, Κράνη / Κουλοπούλου (λ), Διαμαντοπούλου (λ), Ανδρεόλα, Καμπά, Μάλτσιου.

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 14-25, 07-25)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Προυφάς): Αντωνακάκη, Αποστολίδου, Γιαγκιόζη, Μαυράκη, Τρουλινάκη, Αγγελή / Πολυμίλη (λ), Παπαδάκη (λ), Φετφατζή, Κατσαμποξάκη, Σεγρεδάκη, Χρηστάκη, Μελικώνη, Ταμπάκη.
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Μανθάτης):  Αναγνώστου, Μαρινα΄κη, Χατζηγρηγορίου, Γεωργατζή, Μποκή, τσιτσιγιάννη / Κόττα (λ), Αλλαγιάννη, Παπασιδέρη, Σκουρλή, Λεπενιώτη, Κωτσαρά, Παπαδοπούλου.

Σάββατο 9 Μαρτίου

17.00: ΑΟ Αιγάλεω - ΓΕ Ηρακλείου
19.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-0)
2. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-3)
3. ΑΟ Αιγάλεω 3β. (3-4)
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (1-6)

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

Ι. Λεμονίδης 15.00: Α1 - Β2
Μίκρας 17.30: Β1 - Α2

Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου

Μαρκόπουλου 19.00: Δ1 - Γ2
Λύκειο Μελισσίων 19.30: Γ1 - Δ2

Σχετικά Άρθρα

;