Πανελλήνιο νεανίδων:Τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης

Πανελλήνια ,

Οι όμιλοι του βορρά και του νότου για τη προημιτελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων ολοκληρώθηκαν. Την Κυριακή 10/3 στο «Ι. Λεμονίδης» η Ελπίδα Αμπελοκήπων θα αναμετρηθεί με τον Ναύαρχο Βότση (15.00) και στο κλειστό της Μίκρας ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει την ΕΑ Λαρίσης (17.30).

Στο κλειστό των Μεσογείων, το Μαρκόπουλο θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό (10/3, 19.00) και στο Λύκειο Μελισσίων, ο γηπεδούχος Φοίβος θα αναμετρηθεί με το Αιγάλεω (10/3, 19.30).

Οι νικήτριες ομάδες θα προκριθούν στο final-4 του Πανελληνίου πρωταθλήματος νεανίδων που θα διεξαχθεί το διάστημα 22-24 Μαρτίου.

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

Ι. Λεμονίδης 15.00: ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση, Διαιτητές: Τσιούλα, Δρανίτσας.
Μίκρας 17.30: ΠΑΟΚ - ΕΑ Λαρίσης, Διαιτητές: Ισκάς, Λιοτόπουλος.

Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου

Μαρκόπουλου 19.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ, Διαιτητές: Μυλωνάκης, Παπαχατζής.
Λύκειο Μελισσίων 19.30: ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΟ Αιγάλεω, Διαιτητές: Πρέντζας, Λιδωρικιώτη.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων

Α' όμιλος (Ι. Λεμονίδης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-07, 25-15, 25-15)
ΑΣ Γαία Δράμας - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 18-25, 12-25)
ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-1 (29-27, 25-21, 22-25, 25-15)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΣ Αίας Κιλκίς - ΑΣ Γαία Δράμας 3-0 (25-11, 25-22, 25-22)
ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-12, 25-06, 25-11)

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 6β. (6-4)
3. ΑΣ Αίας Κιλκίς 3β. (4-6)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-9)

Β' όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)

Τετάρτη 6 Μαρτίου

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)
ΠΑΟΚ - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-27, 25-14, 25-18, 20-25, 18-16)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΠΑΟΚ - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-13, 25-16, 25-17)
ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-17, 25-15)

Σάββατο 9 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 1-3 (21-25, 25-23, 27-29, 23-25)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΠΑΟΚ 8β. (9-2)
2. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 7β. (8-4)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (4-6)
4. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-9)

Γ' όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-13, 25-16, 25-20)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-09, 25-18, 25-16)

Σάββατο 9 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΣΦΑΜ Φοίβος 0-3 (20-25, 20-25,  21-25)

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. ΣΦΑΜ Φοίβος 6β. (6-0)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-3)
3. ΡΣΦΠ Τελχινίς 0β. (0-6)

Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 19-25)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 14-25, 07-25)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΟ Αιγάλεω - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (26-24, 25-16, 25-19)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-19, 25-22, 21-25, 25-16)

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 9β. 9-1)
2. ΑΟ Αιγάλεω 6β. (6-4)
3. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-6)
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (2-9)

Σχετικά Άρθρα

;