Πανελλήνιο νεανίδων: Ελπίδα Αμπελοκήπων, ΠΑΟΚ, Μαρκόπουλο και Αιγάλεω στο final-4

Πανελλήνια ,

Ελπίδα Αμπελοκήπων και ΠΑΟΚ από τον βορρά, Μαρκόπουλο και Αιγάλεω από τον νότο είναι οι 4 ομάδες που θα λάβουν μέρος στο final-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων. Η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος των αγώνων της τελικής φάσης θα γίνει στα γραφεία της ΕΟΠΕ την Τρίτη 12 Μαρτίου 2018 και ώρα 13.00.

Η τελική φάση θα πραγματοποιηθεί το διάστημα 22-24 Μαρτίου.

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 3-2 (25-21, 26-24, 22-25, 22-25, 15-07), Διαιτητές: Τσιούλα, Δρανίτσας.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Αθανασιάδου, Σουπιώνη, Ράντοβιτς, Γκόλτσιου, Παπαδοπούλου, Αρμουτσή / Ιασωνίδου (λ), Ευγενίδου (λ), Πατίκα, Παπάζογλου, ΑΜπεριάδου.
ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Δεληγιάννη): Πετροπούλου, Σαλαγκούδη, Αντύπα, Κυριακίδου, Τριανταφύλλου, Μπαλλογιάννη / Παπουτσή (λ), Αγιομαμίτου (λ), Τριλυράκη, Μιχελάκη, Γαροφαλάκη, Καραγιαννάκη

ΠΑΟΚ
- ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-16, 25-06, 25-09), Διαιτητές: Ισκάς, Λιοτόπουλος.

ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης): Πιλιτσίδου, Κυπαρίσση, Λεονταρίδου, Ηλιοπούλου, Κλέπκου, Τσώνη / Σανιώτη (λ), Λώλη (λ), Μιχολοπούλου, Μπάμπη. 
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ (Παπαδημητρίου): Πλακιά, Αποστόλου, Στεργίου, Αλβίζου, Μαργαριτοπούλου, Δέλιου / Βλάχου (λ), Μανδραβέλη (λ), Γερολυμάτου, Ζαφειρίου.

Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου

ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-22, 25-18, 18-25, 25-09), Διαιτητές: Μυλωνάκης, Παπαχατζής.

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Μανθάτης): Λεπενιώτη, Μαρινάκη, Χατζηγρηγορίου, Γεωργατζή, Μποκή , Τσιτσιγιάννη / Κόττα (λ), Στυμφαλιάδου (λ), Κωτσαρά, Αναγνώστου, Σκουρλή, Παπασιδέρη, Αλλαγιάννη. 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Σαραντίτης): Ζίγκιρη, Συριστατίδη, Μερακλή, Λυχναρά, Λαναρά, Λιόλιου / Πετροπούλου (λ), Μπακιρτζόγλου (λ), Φουμάκη, Συρίγου, Γκέκοβιτς, Πετρίδη, Ανδρέου, Διόλη.

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΟ Αιγάλεω 2-3 (16-25, 25-19, 23-25, 25-18, 11-15), Διαιτητές: Πρέντζας, Λιδωρικιώτη.

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Αμαριανάκης): Σκανδάλη, Κ., Καταπόδη, Θάνου, Σκανδάλη Φ., Καραντάνη, Γεωργακοπούλου / Μολδοβανίδη (λ), Μπαμπαγιούρη (λ), Μουτοπούλου, Μέγγου, Αρμόνη, Τζήμα, Ζαχαροπούλου
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Κοντούδη, Κοκμοτού, Σωτηροπούλου, Αρχιμανδρίτη, Αρμάου, Κράνη / Κουλοπούλου (λ), Διαμαντοπούλου (λ), Πλούμπη, Ανδρεόλα, Καμπά, Μάλτσιου.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων

Α' όμιλος (Ι. Λεμονίδης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-07, 25-15, 25-15)
ΑΣ Γαία Δράμας - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 18-25, 12-25)
ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-1 (29-27, 25-21, 22-25, 25-15)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΣ Αίας Κιλκίς - ΑΣ Γαία Δράμας 3-0 (25-11, 25-22, 25-22)
ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-12, 25-06, 25-11)

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 6β. (6-4)
3. ΑΣ Αίας Κιλκίς 3β. (4-6)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-9)

Β' όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)

Τετάρτη 6 Μαρτίου

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)
ΠΑΟΚ - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-27, 25-14, 25-18, 20-25, 18-16)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΠΑΟΚ - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-13, 25-16, 25-17)
ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-17, 25-15)

Σάββατο 9 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 1-3 (21-25, 25-23, 27-29, 23-25)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΠΑΟΚ 8β. (9-2)
2. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 7β. (8-4)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (4-6)
4. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-9)

Γ' όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-13, 25-16, 25-20)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-09, 25-18, 25-16)

Σάββατο 9 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΣΦΑΜ Φοίβος 0-3 (20-25, 20-25,  21-25)

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. ΣΦΑΜ Φοίβος 6β. (6-0)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-3)
3. ΡΣΦΠ Τελχινίς 0β. (0-6)

Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 19-25)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 14-25, 07-25)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΟ Αιγάλεω - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (26-24, 25-16, 25-19)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-19, 25-22, 21-25, 25-16)

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 9β. 9-1)
2. ΑΟ Αιγάλεω 6β. (6-4)
3. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-6)
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (2-9)

Πηγή φωτό: Δημήτρης Αντωνάκης

Σχετικά Άρθρα

;