Πανελλήνιο εφήβων: Το πρόγραμμα του final-4

Πανελλήνια ,

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. η κλήρωση του final-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων. Η τελική φάση θα διεξαχθεί το τριήμερο 22-24 Μαρτίου. Η έδρα και οι ώρες των αγώνων θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.

Το πρόγραμμα του final-4

Παρασκευή 22 Μαρτίου - 1η αγωνιστική

Ηρακλής Πετ. 2015 - Ολυμπιακός ΣΦΠ
Παναθηναϊκός ΑΟ - Πήγασος Πολίχνης

Σάββατο 23 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

Παναθηναϊκός ΑΟ - Ηρακλής Πετ. 2015
Πήγασος Πολίχνης - Ολυμπιακός ΣΦΠ

Κυριακή 24 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

Ολυμπιακός ΣΦΠ - Παναθηναϊκός ΑΟ
Ηρακλής Πετ. 2015 - Πήγασος Πολίχνης

Το αποτελέσματα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Πρέβεζας 3-1 (25-19, 23-25, 25-16, 25-15), Διαιτητές: Δημητρίου, Μαυρίδης.
Ηρακλής Πετ. 2015 - ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-19, 25-17, 25-19), Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τοσουνίδης.

Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (22-25, 18-25, 25-23, 17-25), Διαιτητές: Ονόπας, Μενεσλής.
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΓΕ Ηρακλείου 3-1 (22-25, 25-18, 25-16, 25-14), Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μάλφας

Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων

Α' όμιλος (ΔΑΚ Πολίχνης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (17-25, 17-25, 25-19, 22-25)
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-15, 25-15)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΠΑΣ Ίκαρος 1-3 (25-17, 23-25, 22-25, 22-25)
ΑΟ Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (16-25, 10-25, 20-25)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-18, 25-20, 25-13)
Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς 2-3 (25-19, 19-25, 25-23, 19-25, 13-15)

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. Πήγασος Πολίχνης 7β. (8-4)
2. ΠΑΣ Ίκαρος 6β. (7-4)
3. ΑΣ Ελπίς 5β. (7-5)
4. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-9)

Β' όμιλος (Κατσάνειο)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία - ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (15-25, 16-25, 16-25)
ΑΟ Πρέβεζας - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (14-25, 19-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΟ Πρέβεζας - ΑΠΣ Φθία 3-1 (25-17, 23-25, 25-13, 25-12)
Ηρακλής Πετ. 2015 - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-13, 25-15, 25-21)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (11-25, 19-25, 15-25)
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας 1-3 (29-27, 22-25, 21-25, 22-25)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Ηρακλής Πετ. 2015 9β. (9-0)
2. ΑΟ Πρέβεζας 6β. (6-5)
3. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (4-6)
4. ΑΠΣ Φθία 0β. (1-9)

Γ' όμιλος (Κλειστό Αργυρούπολης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-18, 25-14, 25-21)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-17, 27-25, 18-25, 25-18)
ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-2 (16-25, 25-21, 24-26, 25-13, 15-13)

Σάββατο 9 Μαρτίου 

ΑΟΝ Αργυρούπολης - Παναθηναϊκός ΑΟ 3-2 (25-23, 15-25, 23-25, 25-16, 15-05)
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Απόλλων 3-1 (25-22, 20-25, 25-11, 25-18)

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. Παναθηναϊκός ΑΟ 7β. (8-4)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6β. (7-4)
3. ΑΟΝ Αργυρούπολης 3β. (5-7)
4. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (4-8)

Δ' όμιλος (Κλειστό Μίλωνα)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (20-25, 24-26, 25-14, 25-11, 13-15)
ΦΟ Καμποχώρων - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (15-25, 10-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 26-28, 27-25, 23-25, 15-12)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΦΟ Καμποχώρων 3-0 (25-10, 25-15, 25-16)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΦΟ Καμποχώρων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0-3 (13-25, 16-25, 17-25)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-18, 25-22, 15-25, 28-26)

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 7β. (9-4)
2. ΓΕ Ηρακλείου 7β. (8-4)
3. ΑΟΝΣ Μίλων 4β. (6-6)
4. ΦΟ Καμποχώρων 0β. (0-9)



Σχετικά Άρθρα

;