Πανελλήνιο παίδων: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης

Πανελλήνια ,

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων.

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων - Προημιτελική φάση

Α' όμιλος (Ν. Μουδανιά)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

Πήγασος Πολίχνης - ΠΟ Μουδανιών 1-3 (22-25, 18-25, 25-23, 23-25)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-17, 25-11, 25-18)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΟ Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-18, 26-24, 25-23)
ΑΟ Πρέβεζας - ΠΟ Μουδανιών 0-3 (20-25, 16-25, 15-25)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΠΟ Μουδανιών - ΑΟ Ορεστιάδας 1-3 (32-34, 25-14, 22-25, 22-25)
Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-22)

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΑΟ Ορεστιάδας 9β. (9-1)
2. ΠΟ Μουδανιών 6β. (7-4)
3. Πήγασος Πολίχνης 3β. (4-6)
4. ΑΟ Πρέβεζας 0β. (0-9)

Β' όμιλος (Ι. Λεμονίδης)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΜΓΣ Εθνικός - ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 3-0 (25-09, 25-15, 25-22)
ΑΣ Ελπίς - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-07, 25-15, 25-11)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΜΓΣ Εθνικός 3-0 (25-17, 25-23, 25-21)
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 0-3 (19-25, 22-25, 21-25)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΣΦΦΑΑ Άμιλλα - ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 25-27, 23-25)
ΜΓΣ Εθνικός - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)
2. ΜΓΣ Εθνικός 6β. (6-3)
3. ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 3β. (3-6)
4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 0β. (0-9)

Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου - Κυριακή 19 Μαΐου

Ι. Λεμονίδης 14.00: ΑΣ Ελπίς - ΠΟ Μουδανιών, Διαιτητές: Γεωργιάδης, Δημητρίου.
Ν. Μουδανιά 15.00: ΑΟ Ορεστιάδας - ΜΓΣ Εθνικός, Διαιτητές: Παπακοσμάς, Παπαδόπουλος.

Γ' όμιλος (Λίντο Ηρακλείου)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3 (20-25, 25-23, 28-30, 21-25)
Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (20-25, 25-22, 22-25, 21-25)
Ρεπό η ΑΟ Καλαμάτα 80 

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Καλαμάτα 80 3-1 (23-25, 25-18, 25-15, 25-15)
Ρεπό η ΓΕ Ηρακλείου

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-2)
2. ΑΟ Καλαμάτα 80 3β. (4-4
3. ΓΕ Ηρακλείου 0β. (2-6)

Δ' όμιλος (ΕΑΚ Χανίων)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-16, 25-13, 25-21)
ΣΦΠ Χανίων - Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (25-23, 20-25, 20-25, 19-25)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (17-25, 14-25, 14-25)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΣΦΠ Χανίων 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-16)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Πανερυθραϊκός 1-3 (25-19, 17-25, 14-25, 19-25)
ΣΦΠ Χανίων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-09, 25-23, 25-18)

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΑΣ Πανερυθραϊκός 9β. (9-2)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6β. (7-4)
3. ΣΦΠ Χανίων 3β. (5-6)
4. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0β. (0-9)

Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου - Κυριακή 18 Μαΐου

Λίντο 17.00: ΑΟΝΣ Μίλων - Ολυμπιακός ΣΦΠ, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κανακάκης, Αβραμοπούλου.
ΕΑΚ Χανίων 17.00: ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Καλαμάτα 80, Διαιτητές: Τραχαλάκη, Κανδηλιέρης, Κοκκινάκης.

Σχετικά Άρθρα

;