Πανελλήνιο παμπαίδων: Οι ομάδες του final-4

Πανελλήνια ,

Ο ΓΣ Αντίκυρα, ο Πήγασος Πολίχνης, η ΑΕΚ και ο ΑΣ Πανερυθραϊκός προκρίθηκαν στην τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος παμπαίδων.

Πανελλήνιο Παμπαίδων - Ημιτελική φάση

Α' όμιλος (Ν. Μουδανιών)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

ΑΟ Πρέβεζας - ΣΦΚ Πιερικός 3-0 (25-11, 25-20, 25-12)
ΓΣ Αντίκυρα - ΠΟ Ν. Μουδανιών 3-1 (25-18, 25-12, 20-25, 26-24)

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

ΓΣ Αντίκυρα - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-19, 25-20, 25-22)
ΠΟ Ν. Μουδανιών - ΣΦΚ Πιερικός 3-0 (25-19, 25-12, 25-13)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

ΣΦΚ Πιερικός - ΓΣ Αντίκυρα 0-3 (19-25, 12-25, 21-25)
ΑΟ Πρέβεζας - ΠΟ Ν. Μουδανιών 2-3 (25-18, 25-18, 22-25, 24-26, 12-15)

Βαθμολογία

1. ΓΣ Αντίκυρα 9β. (9-1)
2. ΠΟ Ν. Μουδανιών 5β. (7-5)
3. ΑΟ Πρέβεζας 4β. (5-6)
4. ΣΦΚ Πιερικός 0β. (0-9)

Β' όμιλος (ΔΑΚ Πολίχνης)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

Πήγασος Πολίχνης - ΣΦΦΑ Άμιλλα 3-0 (25-18, 25-12, 25-18)

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

ΣΦΦΑ Άμιλλα - ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 20-25, 23-25)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (24-26, 24-26, 07-25)

Βαθμολογία

1. Πήγασος Πολίχνης 6β. (6-0)
2. ΑΣ Ελπίς 3β. (3-3)
3. ΣΦΦΑ Άμιλλα 0β. (0-6)

Γ' όμιλος (Ν. Φιλαδέλφειας)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

ΣΦΠ Χανίων - ΑΕΚ 1-3 (13-25, 25-21, 22-25, 09-25)
ΑΟ Νέοι Βύρωνος - ΑΟ Αστέρας Νίκαιας 0-3 (30-32, 18-25, 18-25)

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

ΑΟ Νέοι Βύρωνος - ΣΦΠ Χανίων 1-3 (15-25, 23-25, 27-25, 14-25)
ΑΟ Αστέρας Νίκαιας - ΑΕΚ 0-3 (23-25, 23-25, 24-26)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

ΣΦΠ Χανίων - ΑΟ Αστέρας Νίκαιας 0-3
ΑΕΚ - ΑΟ Νέοι Βύρωνος 3-0 (25-12, 25-13, 25-19)

Βαθμολογία

1. ΑΕΚ 9β. (9-1)
2. ΑΟ Αστέρας Νίκαιας 6β. (6-3)
3. ΣΦΠ Χανίων 3β. (4-7)
4. ΑΟ Νέοι Βύρωνος 0β. (1-9)

Δ' όμιλος (Ολυμπιακού Χωριού)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-0 (25-11, 25-22, 25-18)
ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (25-18, 10-25, 17-25, 15-25)

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω - ΑΣ Πανερυθραϊκός 1-3
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-0

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟΝΣ Μίλων 3-2 (13-25, 22-25, 25-20, 25-15, 15-09)

Βαθμολογία

1. ΑΣ Πανερυθραϊκός 8β. (9-3)
2. ΑΟΝΣ Μίλων 7β. (8-4)
3. ΑΕΠ Ολυμπιάς 3β. (3-6)
4. ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 0β. (2-9)

Σχετικά Άρθρα

;