Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης (αποτελέσματα)

Πανελλήνια ,

Τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος αγοριών Κ21.  Η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος των αγώνων της Τελικής Φάσης θα γίνει στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. τη Δευτέρα 9 Μαρτίου και ώρα 12.00.

Ημιτελική φάση Α' και Β' ομίλου - Κυριακή 8 Μαρτίου

Κατσάνειο, 15.00: Ηρακλής Πετ. 2015 - Πήγασος Πολίχνης
Μίκρας, 17.30: A.Σ. Άρης - Μ.Γ.Σ. Εθνικός

Ημιτελική φάση Γ' και Δ' - Κυριακή 8 Μαρτίου

Μετς, 11.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Σ. Πανερυθραϊκός
Μίλωνα, 17.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Προημιτελική φάση

Α' όμιλος (Κατσάνειο - Θεσσαλονίκη)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Ηρακλής Πετ. 2015 - Α.Ο. Πρέβεζας 3-0 (25-14, 25-16, 25-14)
Μ.Γ.Σ. Εθνικός - Α.Σ. Αργώ Βόλου 3-1 (25-18, 23-25, 25-10, 25-16)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Μ.Γ.Σ. Εθνικός - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (17-25, 18-25, 15-25)
Α.Σ. Αργώ Βόλου - Α.Ο. Πρέβεζας 1-3 (22-25, 20-25, 25-20, 14-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Α.Ο. Πρέβεζας - Μ.Γ.Σ. Εθνικός 0-3 (24-26, 19-25, 12-25)
Ηρακλής Πετ. 2015 - Α.Σ. Αργώ Βόλου 3-0 (25-10, 25-11, 25-10)

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. Ηρακλής Πετ. 2015 9β. (9-0)
2. Μ.Γ.Σ. Εθνικός 6β. (6-4)
3. Α.Ο. Πρέβεζας 3β. (3-7)
4. Α.Σ. Αργώ Βόλου 0β. (2-9)

Β' όμιλος (Ανέστης Πεταλίδης - Θεσσαλονίκη)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (19-25, 23-25, 20-25)
Α.Σ. Άρης - Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-17, 25-20)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Α.Σ. Άρης - Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης 3-0 (25-14, 25-10, 25-14)
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (17-25, 17-25, 17-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης - Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων 2-3 (20-25, 25-22, 13-25, 25-16, 12-15)
Πήγασος Πολίχνης - Α.Σ. Άρης 0-3 (21- 17 23-25)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Α.Σ. Άρης 9β. (9-0)
2. Πήγασος Πολίχνης 6β. (6-3)
3. Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων 2β. (3-8)
4. Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης 1β. (2-9)

Γ' όμιλος (Μίλωνα - Αθήνα)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Α.Σ. Πανερυθραϊκός
- Γ.Ε. Ηρακλείου 3-2 (19-25, 25-20, 22-25, 25-21, 17-15)
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (05-25, 11-25, 14-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Α.Σ. Πανερυθραϊκός - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-09, 25-14, 25-11)
Γ.Ε. Ηρακλείου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (14-25, 17-25, 17-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Γ.Ε. Ηρακλείου 0-3 (11-25, 13-25, 24-26)
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Σ. Πανερυθραϊκός 3-2 (25-19, 23-25, 16-25, 25-17, 15-11)

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 8β. (9-2)
2. Α.Σ. Πανερυθραϊκός 6β. (8-5)
3. Γ.Ε. Ηρακλείου 4β. (5-6)
4. Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 0β. (0-9)

Δ' όμιλος (Μετς - Αθήνα)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (17-25, 20-25, 16-25)
Α.Ε.Π. Ολυμπιάς - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 3-2 (25-22, 26-24, 17-25, 19-25, 15-12)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Α.Ε.Π. Ολυμπιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (21-25, 09-25, 12-25)
Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (19-25, 17-25, 16-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ε.Π. Ολυμπιάς 3-2 (22-25, 23-25, 25-22, 25-21, 15-07)
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 3-1 (25-22, 17-25, 25-18, 25-20)

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. Παναθηναϊκός Α.Ο. 8β. (9-2)
2. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 6β. (6-4)
3. Α.Ε.Π. Ολυμπιάς 3β. (5-8)
4. Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 1β. (4-8)

Σχετικά Άρθρα

;