Thessaloniki Grand Slam: Κανέλλος, Μανδηλάρης - Κόλα, Ντάλλας και Ιωαννίδης, Παπαδημητρίου - Μπανιώτης, Τερζόγλου για την πρόκριση στον τελικό

BEACH VOLLEYBALL ,

Συναρπαστικοί αγώνες διεξήχθησαν στους προημιτελικούς αγώνες ανδρών του Thessaloniki Grand Slam στο κεντρικό γήπεδο στη πλατεία Αριστοτέλους.

Την έκπληξη της οκτάδας έκαναν οι Θρακιώτες Γιώργος Τερζόγλου, Ραφαήλ Μπανιώτης (φωτό) οι οποίοι έκαναν την ανατροπή από 1-0 σετ και 19-17 κόντρα στους Στέλιο Τζιουμάκα και Δημήτρη Χατζηνικολάου, τους οποίους και νίκησαν με 2-1 (19-21, 21-19, 15-10) και θα προσπαθήσουν κόντρα στους Παναγιώτη Ιωαννίδη, Θοδωρή Παπαδημητρίου να προκριθούν στον τελικό και να υπερασπιστούν τον τίτλο που κατέκτησαν στη Θεσσαλονίκη το 2019.



Ιωαννίδης και Παπαδημητρίου έκαναν και εκείνοι ανατροπή κόντρα στον Απόστολο Αρμενάκη και τον Νικήτα Εφραιμίδη, τους οποίους άφησαν εκτός ημιτελικών νικώντας τους με 2-1 (17-21, 21-18, 15-08).



Οι πρωταθλητές Ελλάδας Ιάσονας Κανέλλος και Άγγελος Μανδηλάρης επιβλήθηκαν του Γιώργου Καντιώτη και του Νίκου Ντόντη με 2-0 (21-17, 21-18) και θα αναμετρηθούν κόντρα στον Αντιόλ Κόλα και τον Σταύρο Ντάλλα, οι οποίοι από την πλευρά τους επιβλήθηκαν του Παναγιώτη Βογιατζόγλου και του Αλέξανδρου Κουρτίδη με 2-0 (21-15, 21-12) σετ.





Τα ζευγάρια των ημιτελικών

12.30: Ιάσονας Κανέλλος, Άγγελος Μανδηλάρης - Αντιόλ Κόλα, Σταύρος Ντάλλας
follow: Παναγιώτης Ιωαννίδης, Θοδωρής Παπαδημητρίου - Ραφαήλ Μπανιώτης, Γιώργος Τερζόγλου

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών

Παναγιώτης Ιωαννίδης, Θοδωρής Παπαδημητρίου - Απόστολος Αρμενάκης, Νικήτας Εφραιμίδης 2-1 (17-21, 21-18, 15-08)
Ιάσονας Κανέλλος, Άγγελος Μανδηλάρης - Γιώργος Καντιώτης, Νίκος Ντόντης 2-0 (21-17, 21-18)
Αντιόλ Κόλα, Σταύρος Ντάλλας - Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης 2-0 (21-15, 21-12)
Ραφαήλ Μπανιώτης, Γιώργος Τερζόγλου - Στέλιος Τζιουμάκας, Δημήτρης Χατζηνικολάου 2-1 (19-21, 21-19, 15-10)

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΔΡΩΝ

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Στέλιος Τζιουμάκας, Δήμητρης Χατζηνικολάου
- Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης 2-0 (21-11, 27-25)
Ιάκωβος Καφούρος, Χρήστος Τσιγαρίδας - Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης 1-2 (21-13, 17-21, 12-15)
Στέλιος Τζιουμάκας, Δήμητρης Χατζηνικολάου - Ιάκωβος Καφούρος, Χρήστος Τσιγαρίδας 2-1 (19-21, 21-16, 15-13)

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Άγγελος Μανδηλάρης, Ιάσονας Κανέλλος
- Απόστολος Αρμενάκης, Νικήτας Εφραιμίδης 2-0 (21-16, 21-12)
Γιώργος Καλιανίδης, Σπύρος Τερζόγλου - Απόστολος Αρμενάκης, Νικήτας Εφραιμίδης 1-2 (21-17, 15-21, 07-15)
Άγγελος Μανδηλάρης, Ιάσονας Κανέλλος - Γιώργος Καλιανίδης, Σπύρος Τερζόγλου 2-0 (21-17, 21-17)

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Ραφαήλ Μπανιώτης, Γιώργος Τερζόγλου
- Χαράλαμπος Ζορμπής, Αντώνης Λιοτατής 2-1 (16-21, 21-18, 15-11)
Παναγιώτης Ιωαννίδης, Θοδωρής Παπαδημητρίου - Χαράλαμπος Ζορμπής, Αντώνης Λιοτατής 2-0 (21-17, 21-13)
Ραφαήλ Μπανιώτης, Γιώργος Τερζόγλου - Παναγιώτης Ιωαννίδης, Θοδωρής Παπαδημητρίου 0-2 (15-21, 14-21)

Δ' ΟΜΙΛΟΣ

Αντιόλ Κόλα, Σταύρος Ντάλλας - Εμίλ Όφστας, Σίβερ Ντρόλσουμ 2-0 (21-14, 23-21)
Γιώργος Καντιώτης, Νίκος Ντόντης - Εμίλ Όφστας, Σίβερ Ντρόλσουμ 2-0 (21-17, 23-21)
Αντιόλ Κόλα, Σταύρος Ντάλλας - Γιώργος Καντιώτης, Νίκος Ντόντης 2-0 (21-16, 21-13)

Σχετικά Άρθρα