IOS OPEN ONE* STAR: Κανέλλος και Τζιουμάκας στα προημιτελικά με ανατροπή

BEACH ,

Μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά του IOS OPEN ONE* STAR πανηγύρισαν στην άμμο της παραλίας Μυλοπότας οι Ιάσονας Κανέλλος, Στέλιος Τζιουμάκας. Η ελληνική ομάδα με δύο νίκες και μία ήττα στο κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης, έκλεισε θέση στην οκτάδα, εκεί όπου θα αντιμετωπίσουν την Κυριακή στις 10.00 τους Γάλλους Γκοσελίν, Σιλβέστρ.

Μάλιστα, Κανέλλος και Τζιουμάκας παρόλο που ξεκίνησαν με ήττα στον όμιλο από τους Ρώσους Σιβόλαπ, Γιαρτζούτκιν (Νο1 στο ταμπλό) έκαναν την ανατροπή και πανηγύρισαν την πρόκριση.

Το μεγάλο ντέρμπι της ημέρας έγινε ανάμεσα σε δύο ελληνικές ομάδες, τους Κανέλλο/Τζιουμάκα και Νιώπα/Παπαδημητρίου, με νικητές τους πρώτους. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός και κρίθηκε στο τάι μπρέικ (16-21, 21-13, 15-11), με τους Τζιουμάκα και Κανέλλο να παρουσιάζονται με μεγαλύτερη ψυχραιμία στο τρίτο και τελευταίο σετ του αγώνα.

Η γαλλική ομάδα είναι επίσης από τις ευχάριστες εκπλήξεις της Ίου, καθώς ξεκίνησαν την πορεία τους από τον πρώτο γύρο των προκριματικών και με 4 νίκες και 0 ήττες, βρίσκονται στα προημιτελικά.

Τα ζευγάρια των προημιτελικών:

10.00: Σίβολαπ/Γιαρτζούτκιν (Ρωσία) - Βάις/Ντζαβορόνοκ (Τσεχία)
10.00: Γκοσελίν/Σιλβέστρ (Γαλλία) - Κανέλλος/Τζιουμάκας (Ελλάδα)
10.00: Σμέντινς/Ρέγκζα (Λετονία) - Χαμπρ/Λεντς (Τσεχία)
10.00: Φριντλ/Τράμερ (Αυστρία) - Μπεργκερούντ/Ρέτερχολτ (Νορβηγία)


No. Rnd. Ct. Date Team A Team B Result Dur.
1 PA 2 15 Jun Sivolap/Yarzutkin RUS Tzioumakas/Kanellos GRE 2-1 (17-21, 21-13, 15-11) 0:44
2 PA 4 15 Jun Habr/Lenc CZE Breer/Dillier SUI 2-0 (21-19, 21-16) 0:34
3 PB 2 15 Jun Smedins T./Regza LAT Niopas/Papadimitriou GRE 0-2 (13-21, 15-21) 0:27
4 PB 4 15 Jun Friedl Fe./Trummer AUT Appelgren/Annerstedt SWE 2-1 (21-15, 21-23, 15-11) 0:41
5 PC 2 15 Jun Koshikawa/Ikeda JPN Ioannidis/polychroniadis GRE 1-2 (22-24, 21-19, 12-15) 1:01
6 PC 4 15 Jun Smits/Solovejs LAT Gosselin/Silvestre FRA 0-2 (19-21, 18-21) 0:34
7 PD 2 15 Jun Mandilaris A./Mandilaris V. GRE Weiss/Dzavoronok CZE 1-2 (21-13, 14-21, 12-15) 0:45
8 PD 4 15 Jun Myslivecek/Pihera CZE Bergerud/Retterholt NOR 2-0 (24-22, 25-23) 0:44
9 PA 4 15 Jun Sivolap/Yarzutkin RUS Habr/Lenc CZE 1-2 (22-20, 17-21, 7-15) 0:46
10 PA 2 15 Jun Tzioumakas/Kanellos GRE Breer/Dillier SUI 2-0 (22-20, 21-17) 0:36
11 PB 2 15 Jun Niopas/Papadimitriou GRE Friedl Fe./Trummer AUT 0-2 (9-21, 15-21) 0:29
12 PB 4 15 Jun Smedins T./Regza LAT Appelgren/Annerstedt SWE 2-0 (26-24, 26-24) 0:48
13 PC 2 15 Jun Ioannidis/polychroniadis GRE Gosselin/Silvestre FRA 0-2 (19-21, 7-21) 0:32
14 PC 4 15 Jun Koshikawa/Ikeda JPN Smits/Solovejs LAT 1-2 (20-22, 22-20, 15-17) 0:56
15 PD 4 15 Jun Weiss/Dzavoronok CZE Myslivecek/Pihera CZE 2-0 (21-17, 21-9) 0:36
16 PD 2 15 Jun Mandilaris A./Mandilaris V. GRE Bergerud/Retterholt NOR 0-2 (17-21, 19-21) 0:35
17 R12 2 15 Jun Bergerud/Retterholt NOR Ioannidis/polychroniadis GRE 2-0 (21-19, 21-13) 0:32
18 R12 4 15 Jun Smits/Solovejs LAT Sivolap/Yarzutkin RUS 1-2 (10-21, 21-18, 13-15) 0:45
19 R12 2 15 Jun Niopas/Papadimitriou GRE Tzioumakas/Kanellos GRE 1-2 (21-16, 13-21, 11-15) 0:45
20 R12 4 15 Jun Myslivecek/Pihera CZE Smedins T./Regza LAT 0-2 (16-21, 22-24) 0:38
21 QF 2 16 Jun Friedl Fe./Trummer AUT Bergerud/Retterholt NOR    
22 QF 3 16 Jun Sivolap/Yarzutkin RUS Weiss/Dzavoronok CZE    
23 QF 1 16 Jun Gosselin/Silvestre FRA Tzioumakas/Kanellos GRE    
24 QF 4 16 Jun Smedins T./Regza LAT Habr/Lenc CZE    
25 SF   16 Jun Winner of match 21  Winner of match 22     
26 SF   16 Jun Winner of match 23  Winner of match 24     
27 F3 1 16 Jun Loser of match 25  Loser of match 26     
28 F1 1 16 Jun Winner of match 25  Winner of match 26     

  

Σχετικά Άρθρα