ANTIRRION MASTERS: Τα ζευγάρια των προημιτελικών στους άνδρες

BEACH ,

Συμπληρώθηκε η προημιτελική φάση των ανδρών στο ANTIRRION MASTERS. Τις πρώτες θέσεις των ομίλων κατέλαβαν οι Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου, Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης, Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου και Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης.

Μαζί τους στην οκτάδα του δεύτερου major τουρνουά του φετινού σιρκουί πρόκριθηκαν και οι Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης, Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας, Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα και Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας.

Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου, τα ζευγάρια των προημιτελικών που προέκυψαν είναι τα εξής:

10.00: Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης - Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα
follow: Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου - Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης
follow: Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης - Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας
follow: Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας

Οι αγώνες των προημιτελικών θα ξεκινήσουν στις 10 το πρωί της Κυριακής. Οι ημιτελικοί θα αρχίσουν το μεσημέρι και στις 20.45 σε απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤSPORTS ο τελικός.  

Όλο το φωτογραφικό υλικό ΕΔΩ.

Τα αποτελέσματα των ομίλων

Α' όμιλος

Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 2-0 (21-15, 21-19)
Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης - Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 1-2 (21-14, 16-21, 07-15)
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης 2-0 (21-19, 21-19)

Β' όμιλος

Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Γιάννης Μαμάης/Ατάμ Τσαλικιάν 2-1 (16-21, 21-14, 15-13)
Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης - Γιάννης Μαμάης/Ατάμ Τσαλικιάν 2-0 (21-17, 21-03)
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης 1-2 (21-11, 18-21, 08-15)

Γ' όμιλος

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου - Αλέξανδρος Ράπτης/Παναγιώτης Σαλαβασίδης 2-0 (21-18, 21-15)
Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα - Αλέξανδρος Ράπτης/Παναγιώτης Σαλαβασίδης 2-0 (21-19, 21-17)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου - Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-1 (16-21, 21-15, 15-11)

Δ' όμιλος

Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης - Θανάσης Γεωργακόπουλος/Σπύρος Κανάς 2-0 (21-12, 21-12)
Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας - Θανάσης Γεωργακόπουλος/Σπύρος Κανάς 2-0 (21-13, 21-13)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης - Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας 2-0 (21-17, 21-19)

Σχετικά Άρθρα