Κ19 Juniors Final: Τα ζευγάρια των τελικών σε έφηβους και νεάνιδες

BEACH ,

Οι ομάδες των Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου και Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη θα αγωνιστούν στον τελικό των κοριτσιών του Κ19 Juniors Final που πραγματοποιείται στις εγκαταστάσεις του αθλητικού κέντρου «Καλλιπάτειρα» στην Ρόδο.

Από την άλλη, στα αγόρια προκρίθηκαν στον τελικό οι Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης και οι Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός.

Στον μικρό τελικό των νεανίδων για το χάλκινο μετάλλιο θα τεθούν αντιμέτωπες οι Αγάπη Ρουμπάκη/Ελένη Ταιγανίδη με αντίπαλες τις Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά.

Στον μικρό τελικό των εφήβων για τη τρίτη θέση θα αγωνιστούν οι Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος με τους Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης.

Οι τελικοί θα ξεκινήσουν στις 17:00 με τον μικρό τελικό Νεανίδων. Όλες οι αναμετρήσεις θα είναι σε live streaming από το youtube κανάλι της Ε.Ο.ΠΕ..

Αναλυτικά τα αποτελέσματα αγοριών

Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 2-1 (21 - 23, 21 - 4, 15 - 8)
Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης - Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης 2-0  (21-16, 21-15)
Παναγιώτης Βογιατζόγλου/Χρήστος Τσιγαρίδας - Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης 0-2 (14-21, 17-21)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός - Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου 2-0 ( 21-10, 21-11)
Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 0-2 (15-21 , 15-21)
Χρήστος Βουτυρίτσας/Θεόδωρος Δορδοκίδης - Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης 0-2 ( 14-21, 17-21)
Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος - Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης 0-2 (13-21, 17-21)
Γιώργος Σδραυκάκης/Νίκος Σδραυκάκης- Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου 1-2 (23-21, 20-22, 7-15)
Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης – Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-18, 21-10)
Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης - Χρήστος Βουτυρίτσας/ Θοδωρής Δορδοκίδης 2-0 (21-19, 21-17)
Παναγιώτης Βογιατζόγλου/Χρήστος Τσιγαρίδας – Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος  0-2 (18-21, 12-21)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός – Γιώργος Σδραυκάκης/Νίκος Σδραυκάκης 2-0 (21-10, 21-11)

Προημιτελικά αγοριών – Κυριακή 4/8/2019

Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης - Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος 1-2 (23-21, 14-21, 0-15)
Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης - Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου 2-0 (21-16, 21-7)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός - Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης 2-0 (21-14, 21-14)
Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 1-2 (21-16, 15-21, 11-15)

Ημιτελικά αγοριών - Κυριακή 4 Αυγούστου

Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος - Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης 0 - 2 (19-21, 18-21)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδη 2-0 (23-21, 21-16)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα κοριτσιών

Ναυσικά Μαραθοκαμπίτου/Θένια Τσαλικούση -Χαρίκλεια Σπυροπούλου/Ελένη Χαντζή 0-2 (9-21, 19-21)
Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά – Κατερίνα Ματσούρη/Ευαγγελίνα Χατζηνικολάου 2-0 (21-10, 21-13)
Παμαίρη Αφεντάκη/Αμαλία Κορνέλη – Αγάπη Ρουμπάκη/Ελένη Ταιγανίδη 0-2 (14-21, 8-21)
Ελισάβετ Βελεσιώτη/Μαρία Κουμπαρά - Ελἐνη Λιέπουρη /Ισιδώρα Λιέπουρη 2-1 ( 21-13, 24-26, 15-10)
Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Χαρίκλεια Σπυροπούλου/Ελένη Χαντζή 2-0 (21-11, 21-14)
Γεωργία Γρηγοριάδη/Μαρία Καραμπάση - Κατερίνα Ματσούρη/Ευαγγελίνα Χατζηνικολάου 2-0 (21  1, 21-8)
Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου - Αγάπη Ρουμπάκη/ Ειρήνη Ταιγανίδη 0-2 (10-21, 16-21)
Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη - Ελένη Λιέπουρη/Ισιδώρα Λιέπουρη 2-0 (21-14, 21-12)
Ναυσικά Μαραθοκαμπίτου/Θένια Τσαλικούση - Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου 0-2 (4-21, 11-21)
Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά - Γεωργία Γρηγοριάδη/Μαρία Καραμπάση 2-1 (16-21, 21-15, 15-5)
Παμαίρη Αφεντάκη/Αμαλία Κορνέλη - Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου 2-1 (15-21, 21-15, 15-10)
Ελισάβετ Βελεσιώτη/Μαρία Κουμπαρά - Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη 0-2 (9-21, 9-21)

Προημιτελικά κοριτσιών – Σάββατο 3/8/2019

Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου – Παμάιρη Αφεντάκη/Αμαλία Κορνέλη 2-0 (21-3, 21-9)
Αγάπη Ρουμπάκη/Ελένη Ταιγανίδη - Χαρίκλεια Σπυροπούλου/Ελένη Χαντζή 2-1 (21-16, 19 - 21, 15 - 12)
Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη- Γεωργία Γρηγοριάδη/Μαρία Καραμπάση 2-0 (21-10, 21-7)
Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά - Ελισάβετ Βελεσιώτη/Μαρία Κουμπαρά 2-1 (18-21, 21-14, 18-16)

Ημιτελικά κοριτσιών - Κυριακή 4 Αυγούστου

Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Αγάπη Ρουμπάκη/Ελένη Ταιγανίδη 2-0 (22-20, 21-11)
Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη - Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά 2-0 (21-12, 21-18)

Σχετικά Άρθρα