Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας στο Κ22 Juniors Final

BEACH ,

Με είκοσι συναρπαστικούς αγώνες στην άμμο του Πολυχώρου Nisi άνοιξε η αυλαία του Κ22 Juniors Final στις Ράχες Στυλίδας. Η πρώτη ημέρα ξεκίνησε με τους ομίλους των νέων ανδρών και στο τέλος της ημέρας προέκυψαν τα ζευγάρια των προημιτελικών που θα κάνουν και το πρώτο σερβίς το πρωί της Κυριακής. 

Στην κατηγορία των νέων γυναικών, την θέση τους στον τελικό της διοργάνωσης θα διεκδικήσουν τα ζευγάρια Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου- Παρασκευή Κουρτίδου/Ιφιγένεια Σαμπάτη και Γεωργίνα Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη- Αδαμαντία Ζαρκάδα/Μαρία Μπέρμπερη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανδρών:  

Α' όμιλος

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης 2-0 (21-13, 21-12)
Βάιος Αναστασίου/Χαράλαμπος Παξιμαδάκης-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης 0-2 (10-21, 14-21)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Βάιος Αναστασίου/Χαράλαμπος Παξιμαδάκης 2-0 (21-03, 21-02)

Β' όμιλος

Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος 2-0 (21-16, 21-17)
Χρήστος Βουτυρίτσας /Άγγελος Τριανταφύλλου-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος 0-2 (18-21, 17-21)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Χρήστος Βουτυρίτσας /Άγγελος Τριανταφύλλου 2-0 (21-10, 21-11)

Γ' όμιλος

Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας-Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-10, 21-15)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός-Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-12, 21-13)
Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας-Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός 0-2 (16-21, 18-21)

Δ' όμιλος

Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum-Χρήστος Βλάσσης/Σωτήρης Φερτάκης 2-0 (23-21, 21-11)
Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης -Χρήστος Βλάσσης/Σωτήρης Φερτάκης 2-0 (21-11, 21-12)
Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum-Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης 0-2 (16-21, 16-21)

Προημιτελικά αντρών – Κυριακή 11/8/2019

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος
Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum

Αναλυτικά τα αποτελέσματα γυναικών:

Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου bye
Αδαμαντία Ζαρκάδα/Μαρία Μπέρμπερη-Σαμουέλα Μανάι/Μεταξά Μαριάτου 2-0 (21-17, 21-16)
Χριστίνα Καράλη/Σταυρούλα Παπάζογλου-Γεωργίνα Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη 0-2 (11-21, 9-21)
Ιωάννα Νιάρχου/Δήμητρα Παυλέα-Παρασκευή Κουρτίδου/Ιφιγένεια Σαμπάτη 0-2 (8-21, 9-21)

Ταμπλό νικητών

Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου-Αδαμαντία Ζαρκάδα/Μαρία Μπέρμπερη 2-0 (21-13, 21-17)
Γεωργίνα Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη-Παρασκευή Κουρτίδου/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-0 (23-21, 21-12)

Ταμπλό ηττημένων

Σαμουέλα Μανάι/Μεταξά Μαριάτου bye
Χριστίνα Καράλη/Σταυρούλα Παπάζογλου-Ιωάννα Νιάρχου/Δήμητρα Παυλέα 2-0 (21-17, 21-15)

Προημιτελικά κοριτσιών – Σάββατο 10/8/2019

Σαμουέλα Μανάι/Μεταξά Μαριάτου-Παρασκευή Κουρτίδου/Ιφιγένεια Σαμπάτη 0-2 (19-21, 14-21)
Χριστίνα Καράλη/Σταυρούλα Παπάζογλου-Αδαμαντία Ζαρκάδα/Μαρία Μπέρμπερη 0-2 (7-21, 13-21)

Ημιτελικά γυναικών – Κυριακή 11/8/2019

Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου- Παρασκευή Κουρτίδου/Ιφιγένεια Σαμπάτη
Γεωργίνα Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη- Αδαμαντία Ζαρκάδα/Μαρία Μπέρμπερη

Σχετικά Άρθρα