Κανέλλος/Χατζηνικολάου κόντρα στους Ιωαννίδη/Κόλα για το χρυσό στο Κ22

BEACH ,

Ο Ιάσονας Κανέλλος με τον συμπαίκτη του Δημήτρη Χατζηνικολάου και ο Παναγιώτης Ιωαννίδης με τον Αντιόλ Κόλα θα αναμετρηθούν για τον τίτλο του πρωταθλητή στην κατηγορία Κ22.

Για την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο θα αναμετρηθούν στις 16:15 ο Αριστείδης και Σπύρος Χανδρινός με τους Κρητικούς Στάθη Αραμπόπουλο και Δημήτρη Βολιτάκη.

Στους ημιτελικούς, οι Κανέλλος/Χατζηνικολάου νίκησαν με 2-0 (21-13, 21-14) σετ τους Χανδρινούς και οι Ιωαννίδης/Κόλα μετά από ένα εκπληκτικό ματς, επικράτησαν των Αραμπόπουλο/Βολιτάκη με 2-1 (21-19, 18-21, 5-15) σετ.

Ο τελικός θα ξεκινήσει στις 18:00.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανδρών: 

Α' όμιλος

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης 2-0 (21-13, 21-12)
Βάιος Αναστασίου/Χαράλαμπος Παξιμαδάκης-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης 0-2 (10-21, 14-21)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Βάιος Αναστασίου/Χαράλαμπος Παξιμαδάκης 2-0 (21-03, 21-02)

Β' όμιλος

Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος 2-0 (21-16, 21-17)
Χρήστος Βουτυρίτσας /Άγγελος Τριανταφύλλου-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος 0-2 (18-21, 17-21)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Χρήστος Βουτυρίτσας /Άγγελος Τριανταφύλλου 2-0 (21-10, 21-11)

Γ' όμιλος

Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας-Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-10, 21-15)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός-Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-12, 21-13)
Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας-Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός 0-2 (16-21, 18-21)

Δ' όμιλος

Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum-Χρήστος Βλάσσης/Σωτήρης Φερτάκης 2-0 (23-21, 21-11)
Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης -Χρήστος Βλάσσης/Σωτήρης Φερτάκης 2-0 (21-11, 21-12)
Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum-Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης 0-2 (16-21, 16-21)

Προημιτελικά – Κυριακή 11/8/2019

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας 2-0 (21-18, 21-18)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός-Ευθύμιος Γαληρόπουλος/Θεοδόσης Γαληρόπουλος 2-0 (21-15, 21-15)
Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης-Βασίλης Γρηγοράκης/Νίκος Χαλκιαδάκης 2-0 (21-13, 21-14)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα-Νικηφόρος Γκότσης/Sam Mc Collum 2-0 (21-15, 21-12)

Ημιτελικά – Κυριακή 11/8/2019

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός 2-0 (21-13, 21-14)
Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης-Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα 1-2 (21-19, 18-21, 5-15)

Μικρός τελικός – Κυριακή 11/8/2019

Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός-Στάθης Αραμπόπουλος/Δημήτρης Βολιτάκης

Τελικός – Κυριακή 11/8/2019

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου-Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αντιόλ Κόλα

Σχετικά Άρθρα