Ομάδες από όλη την Ελλάδα στο RODOS JUNIORS FINAL K17

BEACH ,

Το Σάββατο 31 Ιουλίου θα γίνει το πρώτο σερβίς της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος τζούνιορς στη κατηγορία παίδων-κορασίδων (Κ17) στο νησί της Ρόδου. Η πρωτεύουσα των Δωδεκανήσων έχει επιστρέψει δυναμικά στις διοργανώσεις μπιτς βόλεϊ και μετά τα τελικά του Κ19 που είχε πραγματοποιήσει το 2019, φέτος θα υποδεχθεί και πάλι το μέλλον του αθλήματος σε αγόρια και κορίτσια.

Στο τελικό τουρνουά θα λάβουν μέρος οι πρώτες ομάδες της Πανελλήνιας βαθμολογίας και πρωταθλητές των περιφερειακών Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών, με αποτέλεσμα να υπάρχουν αντιπροσωπευτικές ομάδες από Αττική, Θεσσαλονίκη, Θράκη, Κεντρική Ελλάδα, Δυτική Ελλάδα, Πελοπόννησο, Κρήτη, και φυσικά οι εκπρόσωποι της διοργανώτριας Τοπικής Επιτροπής Δωδεκανήσου σε κορίτσια και αγόρια από Ρόδο και Κω αντίστοιχα.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Κ17

1. Κατερίνα Κατέρη/Αγγελική Κοντακιώτη
2. Σοφία Ρουμελιώτη/Ευδοξία Σταυράκη
3. Παρασκευή Ζαφειρίου/Ελπίδα Πιτσιγκώνη
4. Ζωή Πατακιάρα/Μαρτίνη Ρίτσα
5. Βασιλική Κασιούρα/Χρύσα-Φανή Νικοπούλου
6. Ελευθερία Φανιουδάκη/Νικολέτα Φανιουδάκη
7. Νικολέτα Γκίκα/Καλλιόπη Θαννεράκη
8. Ιωάννα Κοντζεδάκη/Ελευθερία Φετφατζή
9. Σταματία Γκιζέττη/Γκιουλ Μπεκίρογλου
10. Νικολέτα Αγόρου/Κατερίνα Ελευθερίου
11. Αθανασία Νικοπούλου/Μαρία Σταθοπούλου
12. Ιωάννα Νανά/Ανδριάννα Σκλαβενίτη
13. Γεωργία Μόκαλη/Δήμητρα Μόκαλη
14. Κυριακή Κουκουδίτσκα/Κατερίνα Λιόφτη
15. Αμαλία Αυγουστάτου/Σοφία Λούκα
16. Αλεξία Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

ΠΑΙΔΕΣ Κ17

1. Αντώνης Καρύκας/Νικόλαος Μάντζιος
2. Χρήστος Γκοτζίδης/Ισίδωρος Παπάζογλου
3. Γιάννης Σταγογιαννάκης/Δαυίδ Τσάτσος
4. Μανώλης Μουτάφης/Βαγγέλης Σταυρόπουλος
5. Δημήτρης Καλιόζης/Σάββας Κυπριώτης
6. Κώστας Βένιος/Κώστας Πατηράκης
7. Αλέξανδρος Ιντρισλάρι/Απόστολος Μαντούκος
8. Βαγγέλης Πάτσης/Γεράσιμος Τζάρας
9. Χρήστος Μαξιμαδάκης/Βαγγέλης Ρούσος
10. Γιάννης Καρδούλιας/Δημήτρης Παπαϊωάννου
11. Ορφέας Καραπίτας/Παναγιώτης Θεοδωρόπουλος
12. Ανδρέας Κοντοστάθης/Κυριάκος Κεσκίνης

Σχετικά Άρθρα