Πανελλήνιο Κορασίδων: Ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση



Ολοκληρώθηκε με τους σημερινούς αγώνες η προημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων.

Την πρόκριση τους πανηγύρισαν οι Άρης, Μακεδόνες (Α’ όμιλος), Ελπίδα, ΕΑ Λάρισας (Β’ όμιλος), Φοίβος Μελισσίων, Απόλλων Πατρών (Γ’ όμιλος), Ηρακλής Κηφισιάς, Νέοι Βύρωνος (Δ’ όμιλος) και αύριο διεξάγονται οι αγώνες της ημιτελικής φάσης με το εξής πρόγραμμα:

Κλειστό Καλαμίτσας
14:00, ΑΣ Άρης – ΕΑ Λάρισας
16:00, ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Μακεδόνες

Ζηρίνειο
18:00, ΣΦΑΜ Φοίβος – ΑΟ Νέοι Βύρωνος

Μελισσίων
19:00, ΓΣΚ Ηρακλής – ΑΣΠ Απόλλων

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα στους αγώνες των τεσσάρων ομίλων που διεξήχθησαν σε Καβάλα (Α' και Β') και Αθήνα (Γ' και Δ').

Α’ όμιλος
ΓΣ Ελασσόνας - ΑΟ Καβάλας 3-1 (16-25, 25-15, 25-19, 25-18)
Ελασσόνα (Παναγιώτου) Καζαντζή, Τσίμπα, Κορακίδη, Διβράμη, Τσιγγέλη, Μπαλογιάννη, Γεωργιάδη –λ / Γιαγκούλα –λ, Σεβαστού, Πίγκα, Σιάτρα Χονδροθύμιου, Τσιάτσικα
ΑΟΚ (Σιώκης) Καρασαββίδη, Βουρβουσιώτου Μ., Ευθυκράτη, Κυριακίδου, Δρόσου, Φλαμουρίδου, Βουρβουσιώτου Κ-λ / Καλλιπολίτου Φ. –λ, Αναγνώστου, Αγγελοπούλου, Κελεμένη, Μαυρουδή, Χατζή, Ντινιακού.

ΑΣ Άρης – ΑΣ Μακεδόνες 3-2 (25-19, 25-23, 20-25.20-25, 15-9)
Άρης (Τσαϊρέλης) Μπάκα, Αλεξάκου, Καθάριου, Γουγούση, Ζωΐδου, Βασιλείου, Πετρινόλη –λ / Σανιώτη –λ, Σιδοπούλου, Πιλιτσίδου, Μπουσνάκη, Κωνσταντίνου, Λημνιώτη, Κυρκοπούλου.
Μακεδόνες (Βαγγέλης) Παπαδοπούλου, Ποντίκα, Δορούκα, Μπορμπόκη Ε., Αντωνιάδου, Μανδράου, Ευθυμιάδου –λ / Μπορμπόκη Σ., Χατζηνικολάου, Μπέγκα, Μελιγγάνη.

Β’ όμιλος
ΑΣ Ελπίς – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (18-25, 25-13, 25-17, 25-22)
Ελπίδα (Τεμελούδης) Παπάζογλου, Σουπιώνη, Παυλίδου, Αθανασιάδου, Αμπεριάδου, Γκόλτσιου, Ευγενίδου –λ / Ιασωνίδου –λ , Αρμουτσή Τ., Αρμουτσή Μ., Σπυρίδωνος, Λιούτα, Γούση, Δριντσούδη
Ηρακλής (Αναστασούλη) Δημητρέλλου, Θεοδωράκη, Ράπτη, Ζερβοπούλου, Παππά, Καρατζόγλου, Αναστασούλη –λ / Μπιζμπέλη-λ, Σίμπα, Αλεξίου, Σιορέντα

ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος – ΕΑ Λάρισας 0-3 (27-29, 12-25, 20-25)
Μ. Αλέξανδρος (Τζούρος) Αλατζίδου, Μάτσι, Μακρίδου, Παπαδοπούλου, Σιγκούδη, Μάγου, Σαλτσίδου –λ / Παπανικολάου Β. –λ, Πασχώνη, Ασλανίδου, Παπανικολάου Γ.
ΕΑΛ (Πνάκας) Ριζομάρκου, Εξάρχου, Παπαδοπούλου, Ριζούλη, Γίτση, Δέλιου Μανδραβέλη –λ / Αποστόλου, Νίσκου, Κωνσταντούλα, Τριανταφύλλου, Δαπούση, Χύτα-Τζιανοπούλου


Γ’ όμιλος
ΔΑΣ Δραπετσώνας – ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 0-3 (17, 25-27, 22-25)
Δραπετσώνα (Χατζηδημητρίου) Μαρκάκη, Μοίρα, Ιωάννου, Θωμαΐδου, Στοΐλεβα, Καρούσου, Χάνου-λ / Βουλγαράκη-λ, Μαρκούτσα, Σταμπολή, Μόη
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (Μανωλάκης) Φακουρέλη, Μασέλη, Παπαχατζάκη, Γενειατάκη Ε., Μηλάκη, Τσιναρίδου, Μπέμπρη-λ / Ρουμπάκη-λ, Πλουμή, Γενειατάκη Α., Μαυράκη, Ζερβού.

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΣΠ Απόλλων 3-2 (18-25, 15-25, 25-11, 25-21, 15-7)
Φοίβος (Μονδέλος) Γεωργακοπούλου, Μέγγου, Σκανδάλη Κ., Καρατζίκου Π., Σκανδάλη Π., Καραντάνη, Μολδοβανίδη-λ / Ντακόστα –λ, Βασιλείου, Δαλέκου.
Απόλλων Πατρών (Καράβολας) Παπαλεξάκου, Παυλοπούλου, Σπυροπούλου, Γιαννοπούλου, Πεφάνη, Συμεωνίδου, Καράβολα-λ / Καρουμπάλου-λ, Αλεξανδρίδη, Πατρώνη, Θεωδοροπούλου.

Δ’ όμιλος
ΓΣΚ Ηρακλής – Πανναξιακός ΑΟΝ 3-0 (25-18, 25-15, 25-13)
Ηρακλής Κηφισιάς (Πολύζος) Βογιατζόγλου Α., Μερκουριάδη, Χούντα, Τσελέπη, Βογιατζόγλου Σ., Περγαντή, Κόττα –λ / Βασιλείου-λ, Κοντούδη, Βογιατζόγλου Α., Κυριακού, Γεωργίου.
Πανναξιακός (Φραγκίσκος) Κυριακού, Φρατζέσκου, Κατερίνη, Γεροντή, Βόμβα, Αναγνώστου, Σταυροπούλου –λ / Σφακιανάκη-λ, Λιανού, Κατσάνη, Μερακλή.

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟ Νέοι Βύρωνος 0-3 (15-25, 20-25, 26-28)
Ολυμπιακός (Σαραντίτης) Μικέλη, Ζαμπάτη, Λαναρά, Λιόλιου, Αδαμοπούλου, Ζουμίδη, Πετροπούλου-λ / Μπακιρτζόγλου-λ, Γκιούρδα Σ., Καίσαρη, Ψαράκη.
Νέοι Βύρωνος (Παπαδούρης) Μουτοπούλου, Νικολάου, Βελλή, Σερόλα, Πάλλα Δ., Πάλλα Α., Μαγκαβέτσιου-λ / Μηλιώνη-λ, Μιχαλέα, Φαρμακίδη, Χατζηκωνσταντίνου, Κάλφα.

Δείτε ΕΔΩ όλα τα αποτελέσματα και τις τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους