Home / ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ / Volley League / 2010-2011 (Ανδρών) / Πρόγραμμα - Αποτελέσματα

EΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

 

Πρόγραμμα - Σύστημα διεξαγωγής

 

1η αγωνιστική (23/10) - 12η αγωνιστική (22/1)
2-3
Απόλλων Καλ. - Παναθηναϊκός
0-3
3-1
ΑΟ Κηφισιάς - Εθνικός Αλεξ.
2-3
3-1
ΕΑ Πατρών Λουξ - Πανελλήνιος
3-0
2-3
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
3-0
3-1
Αρης Μαρμούρης - Επίκουρος ISS
3-1
3-1
Ηρακλής - ΓΣ Λαμία
3-1
2η αγωνιστική (30/10) - 13η αγωνιστική (29/1)
3-0
Παναθηναϊκός - ΕΑ Πατρών Λουξ
3-2
3-1
Εθνικός Αλεξ. - Ολυμπιακός
0-3
1-3
Ηρακλής - ΑΟ Κηφισιάς
2-3
3-0
ΠΑΟΚ - Απόλλων Καλαμαριάς
3-2
1-3
Πανελλήνιος - Άρης Μαρμούρης
0-3
3-1
ΓΣ Λαμία - Επίκουρος ISS
3-2
3η αγωνιστική (3/11) - 14η αγωνιστική (5/2)
3-2
Απόλλων Καλ. - Εθνικός Αλεξ.
2-3
1-3
Άρης Μαρμούρης - Παναθηναϊκός
2-3
1-3
ΕΑ Πατρών Λουξ - ΠΑΟΚ
1-3
3-1
Επίκουρος ISS - Πανελλήνιος
3-0
0-3
ΑΟ Κηφισιάς - ΓΣ Λαμία
2-3
1-3
Ολυμπιακός - Ηρακλής
3-0
4η αγωνιστική (11/10) - 15η αγωνιστική (12/2)
3-0
ΠΑΟΚ - Άρης Μαρμούρης
3-2
3-0
Ηρακλής - Απόλλων Καλαμαριάς
3-0
3-1
Εθνικός Αλεξ. - ΕΑ Πατρών Λουξ
0-3
3-0
Παναθηναϊκός - Επίκουρος ISS
3-1
3-0
ΓΣ Λαμία - Πανελλήνιος
3-0
0-3
ΑΟ Κηφισιάς - Ολυμπιακός
3-2
5η αγωνιστική (20/11)- 16η αγωνιστική (19/2)
3-2
ΕΑ Πατρών Λουξ - Ηρακλής
2-3
3-2
Απόλλων Καλ. - ΑΟ Κηφισιάς
2-3
3-1
Άρης Μαρμούρης - Εθνικός Αλεξ.
0-3
1-3
Επίκουρος ISS - ΠΑΟΚ
0-3
0-3
Πανελλήνιος - Παναθηναϊκός
0-3
3-1
Ολυμπιακός - ΓΣ Λαμία
3-2
6η αγωνιστική (27/11) - 17η αγωνιστική (26/2)
3-0
Ηρακλής - Άρης Μαρμούρης
3-2
1-3
ΑΟ Κηφισιάς - ΕΑ Πατρών Λουξ
16/3
3-0
Ολυμπιακός - Απόλλων Καλ.
3-1
3-1
Εθνικός Αλεξ. - Επίκουρος ISS
2-3
3-0
ΠΑΟΚ - Πανελλήνιος
3-1
3-1
ΓΣ Λαμία - Παναθηναϊκός
0-3
7η αγωνιστική (11/12) - 18η αγωνιστική
1-3
Επίκουρος ISS - Ηρακλής
3-0
Άρης Μαρμούρης - ΑΟ Κηφισιάς
3-2
ΕΑ Πατρών Λουξ - Ολυμπιακός
3-0
Πανελλήνιος - Εθνικός Αλεξ.
3-1
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
3-1
Απόλλων Καλ. - ΓΣ Λαμία
8η αγωνιστική (18/12) - 19η αγωνιστική
3-0
Ηρακλής - Πανελλήνιος
3-0
ΑΟ Κηφισιάς - Επίκουρος ISS
3-0
Ολυμπιακός - Άρης Μαρμούρης
1-3
Απόλλων Καλ. - ΕΑ Πατρών Λουξ
0-3
Εθνικός Αλεξ. - Παναθηναϊκός
3-0
ΓΣ Λαμία - ΠΑΟΚ
9η αγωνιστική - 20ή αγωνιστική
1-3
Παναθηναϊκός - Ηρακλής
3-0
Πανελλήνιος - ΑΟ Κηφισιάς
0-3
Επίκουρος ISS - Ολυμπιακός
3-0
Άρης Μαρμούρης - Απόλλων Καλ.
3-0
ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξ.
3-1
ΕΑ Πατρών Λουξ - ΓΣ Λαμία
10η αγωνιστική - 21η αγωνιστική
3-0
Ηρακλής - ΠΑΟΚ
0-3
ΑΟ Κηφισιάς - Παναθηναϊκός
3-0
Ολυμπιακός - Πανελλήνιος
1-3
Απόλλων Καλ. - Επίκουρος ISS
3-1
ΕΑ Πατρών Λουξ - Άρης Μαρμούρης
3-0
ΓΣ Λαμία - Εθνικός Αλεξ.
11η αγωνιστική - 22η αγωνιστική
0-3
Εθνικός Αλεξ. - Ηρακλής
3-2
ΠΑΟΚ - ΑΟ Κηφισιάς
2-3
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
1-3
Πανελλήνιος - Απόλλων Καλ.
0-3
Επίκουρος ISS - ΕΑ Πατρών Λουξ
1-3
Άρης Μαρμούρης - ΓΣ Λαμία
 
Το σύστημα διεξαγωγής

Στα play off θα παίξουν χιαστί ο 1ος με τον 4ο και ο 2ος με τον 3ο. Η πρόκριση στον τελικό είναι στις δύο νίκες. Στα τελικά, οι δύο πρώτοι αγώνες (σ.σ. ο τίτλος κρίνεται στις τρεις νίκες) θα γίνεται στην έδρα αυτού που τερμάτισε στην υψηλότερη θέση στην κανονική περίοδο.

Για τα επόμενα δύο παιχνίδια η σειρά θα μεταφέρεται στην έδρα του άλλου και εφόσον χρειαστεί και πέμπτο ματς, αυτό θα γίνει στην έδρα του πρώτου. Αγώνες για τις θέσεις 3-4 δεν θα γίνουν, ενώ καταργούνται τα play out και ο 11ος με τον 12ο θα υποβιβαστούν στην Α2 ανδρών.

Sponsors