Bialystok Futures: Πρεμιέρα με νίκη για Μανδηλάρη, Κανέλλο, δεν τα κατάφεραν Μαναβή, Καλαμαρίδου

NEWS ,

Εντυπωσιακή εμφάνιση και εύκολη νίκη για τους Άγγελο Μανδηλάρη, Ιάσωνα Κανέλλο στην Πολωνία.

Το ελληνικό δίδυμο επικράτησε με 2-0 (21-15, 21-16) των Ούγγρων Χάγιος, Στρέλι στον πρώτο προκριματικό γύρο του τουρνουά Futures κι χρειάζεται μία ακόμη νίκη για να βρεθεί στο κυρίως ταμπλό.

Αντίπαλος τους στον 2ο προκριματικό (17:10 ώρα Ελλάδας) θα είναι οι Αυστραλοί Χάρτλις, Νίκλιν (Νο1 στο ταμπλό των προκριματικών).

Όσον αφορά τον αγώνα με τους Ούγγρους στο πρώτο σετ το 11-10 έγινε 15-11 με σερβίς Κανέλλου και το 17-15, 21-15, ενώ στο 2ο το 8-8 μετατράπηκσε 13-8 με τον Μανδηλάρη να κυριαρχεί πάνω στο φιλέ.

Δεν τα κατάφεραν Μαναβή, Καλαμαρίδου
Πρόωρο αντίο στο τουρνουά της Πολωνίας για την Δήμητρα Μαναβή και την Μυρτώ Καλαμαρίδου που αποκλείστηκαν στον πρώτο προκριματικό γύρο.

Οι νικήτριες του Thessaloniki Grand Slam, ηττήθηκαν με 2-0 (21-14, 21-09) από τις Γερμανίδες Σίρχολτς, Σίντερ.

Οι Δήμητρα Μαναβή και Μυρτώ Καλαμαρίδου στο πρώτο σετ ξεκίνησαν καλά, είχαν σταθερά το προβάδισμα (3-5, 5-7, 9-10), αλλά μετά το 11-11 οι Γερμανίδες ξέφυγαν με 18-13, ενώ στο δεύτερο σετ η διαφορά άνοιξε από νωρίς για να φτάσουν στο 2-0.