Agios Nikolaos Finals: Livefeed η 3η ημέρα των αγώνων

NEWS ,

Σε εξέλιξη  η 3η και τελευταία ημέρα των τελικών του πανελληνίου πρωταθλήματος που φιλοξενείται για 5η συνεχόμενη φορά στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης.

Παρακολουθήστε μέσα από το Livefeed την εξέλιξη των αγώνων και ότι άλλο προκύψει από τη γιορτή της άμμου.

Κάπου εδώ ολοκληρώνεται το τρίτο Livefeed της ΕΟΠΕ από τον Άγιο Νικόλαο και σας ευχαριστούμε όλους που ήσασταν μαζί μας.

Σε λίγο θα βρείτε πλούσιο ρεπορτάζ από τις απονομές και τις βραβεύσεις στο www.volleyball.gr και στους επίσημους λογαριασμούς στα social media της ΕΟΠΕ

Σε εξέλιξη η τελετή λήξης με τις απονομές με τον κόσμο να παραμένει στις θέσεις του και να αποθεώνει όλους τους πρωταγωνιστές αυτού του μαγικού τριημέρου... Πραγματικά τρομερές σκηνές

21:13: Νέοι πρωταθλητές Ελλάδας ο Θοδωρής Παπαδμητρίου (ο 5ος τίτλος) κι ο Παναγιώτης Ιωαννίδης (για πρώτη φορά στην ιστορία του).

21:12: 13-19 κι ο τίτλος πλησιάζει για Ιωαννίδη, Παπαδημητρίου

21:10: Στο 12-15 το σκορ

21:05: 6-9 με τυχερό άσσο

21:02: Στο 4-6 το σκορ στο 2ο σετ

20:57: Οι Παπαδημητρίου/Ιωαννίδης κατακτούν το πρώτο σετ με 16-21

20:56: Στο 14-19 το σκορ

20:54: Σε εξέλιξη ο μεγάλος τελικός των ανδρών... Το 11-10 των Κόλα/Ντάλλα έγινε 12-16 για τους Ιωαννίδη/Παπαδημητρίου

20:30: Η Ηλέκτρα Αγριοδήμου και η Δήμητρα Καραγκούνη είναι οι νέες πρωταθλήτριες Ελλάδας επικρατώντας με 15-13 στον τάι μπρέικ των Δήμητρα Μαναβή, Μυρτώ Καλαμαρίδου

20:22: Στο 5-4 το σκορ

20:19: Νέο άουτ και ανατροπή για το 3-2...

20:19: 2-2 με άουτ της Καλαμαρίδου

20:17: 0-2 το σκορ με άουτ της Αγριοδήμου

20:16: Η Καραγκούνη βγάζει την άμυνα και με το ποκ στην τελική γραμμή κάνει το 22-20 με τον τελικό των γυναικών και κρίνεται στο τάι μπρέικ.

19:54: 2-0 για Αγριοδήμου/Καραγκούνη και χαμένη κόντρα για το 2-1

19:52: Η Μαναβή τελειώνει την επίθεση και το σετ στο 19-21...

19:51: Νέα ανατροπή και 18-20 για Μαναβή/Καλαμαρίδου

19:48: Προβάδισμα για Αγριοδήμου/Καραγκούνη με 18-17 και τάιμ άουτ.

19:47: 17-17 με άσο της Καραγκούνη

19:43: Έχει γυρίσει το ματς και έχουμε κόντρα... 12-13 το σκορ

19:38: Στο 6-9 το σκορ και στο 6-10 με τυχερή κόντρα επίθεση της Καλαμαρίδου

19:35: Σερί 3-0 και 4-6 για τις Καλαμαρίδου/Μαναβή

19:34: Ξεκίνησε ο τελικός των γυναικών με το σκορ στο 4-3 για τις Αγριοδήμου/Καραγκούνη

19:22: Είμαστε πλέον λίγα λεπτά πριν την έναρξη του μεγάλου τελικού των γυναικών με τις Αγριοδήμου/Καραγκούνη, Μαναβή/Καλαμαρίδου να συνεχίζουν το ζέσταμα

18:30: Οι Μανδηλάρης, Κανέλλος επικρατούν με 21-14 και με 2-0 σετ κατακτούν την 3η θέση στον Άγιο Νικόλαο.

18:20: Στο 6-6 το σκορ στο 2ο σετ

18:15: Με 21-15 παίρνουν το πρώτο σετ οι περσινοί πρωταθλητές

18:10: Με 15-10 προηγούνται οι Μανδηλάρης, Κανέλλος στο πρώτο σετ

Ακολουθεί ο αγώνας Μανδηλάρης/Κανέλλος-Μπανιώτης/Τερζόγλου για τις θέσεις 3-4 των ανδρών

17:48: Μάτιου και Χαντζή κατακτούν την 3η θέση επικρατώντας με 15-8 στο τάι μπρέικ.

17:39: Εντυπωσιακή εκκίνηση από Μάτιου/Χαντζή που προηγούνται με 4-1

17:36: Ισοφαρίζουν σε 1-1 κατακτώντας το 2ο σετ με 21-16 οι Ματιάδη/Παρισάκη

17:30: Στο 13-8 το σκορ για τις Ματιάδη/Παρισάκη

17:20: Πρώτο σετ για Μάτιου/Χαντζή με 21-17

17:05: Ξεκίνησε ο αγώνας με τις Μάτιου/Χαντζή στο 5-2

Το Livefeed του www.volleyball.gr από τον Άγιο Νικόλαο είναι και πάλι μαζί σας και θα ξεκινήσουμε την απογευματινή ζώνη με τον αγώνα για τις θέσεις 3-4 στις γυναίκες. Μάτιου και Χαντζή κοντράρονται με τις Ματιάδη, Παρισάκη για μια θέση στο βάθρο.

13:23: Το σετ τελειώνει στο 21-12 και με σκορ 2-0 οι Κόλα, Ντάλλας είναι στον τελικό όπου στις 20:30 θα αντιμετωπίσουν τους Ιωαννίδη, Παπαδημητρίου, ενώ οι Μπανιώτης, Τερζόγλου στις 18:00 θα αγωνιστούν στον μικρό τελικό με τους Κανέλλο, Μανδηλάρη..

13:18: Στο 15-5 το σκορ κι οι Κόλα/Ντάλλας αγκαλιά με το εισιτήριο του τελικού

13:12: Σόου Κόλα στην εκκίνηση του 2ου σετ και 6-0

13:08: Οι Κόλα/Ντάλλας κατακτούν το πρώτο σετ με 21-15

13:01: 11-10 προηγούνται οι Κόλα/Ντάλλας

12:56: Σε εξέλιξη ο δεύτερος ημιτελικός των ανδρών με το σκορ στο 4-4

Οι αήττητοι μέχρι και πριν από λίγο πρωταθλητές Ελλάδας, Μανδηλάρης/Κανέλλος χάνουν στον ημιτελικό και θα διεκδικήσουν στις 18:00 την 3η θέση, ενώ οι Ιωαννίδης/Παπαδημητρίου στις 20:30 παίζουν τελικό!

12:40: Ο Παπαδημητρίου παίρνει το μπλοκ άουτ από τον Μανδηλάρη και οι Παπαδημητρίου/Ιωαννίδης είναι στον τελικό

12:39: 12-14 και διπλό ματς μπολ με κακή υποδοχή!

12:32: Άουτ Παπαδημητρίου και 7-9

12:31: Μπλοκ Ιωαννίδη και στο 5-9 το σκορ!

12:30: Άσος Παπαδημητρίου στο 5-8 το σκορ και τάιμ άουτ

12: 28: Μπλοκ Ιωαννίδη και η ομάδα του στο +2 (4-6)! Το θρίλερ συνεχίζεται

12:22: Με... άμυνα του Κανέλλου το σετ τελειώνει στο 21-19 και έχουμε τάι μπρέικ!

12:21: Μπλοκ Μανδηλάρη και 19-18

12:19: Άουτ ο Κανέλλος και 17-18 το σκορ

12:18: Στο 17-17 το σκορ

12:16: Το 14-14 γίνεται 16-14 για Κανέλλο/Μανδηλάρη

12:07: Στο 9-6 το σκορ για Κανέλλο/Μανδηλάρη

12:00: Ο πρώτος ημιτελικός των ανδρών βγάζει είδηση και οι Ιωαννίδης/Παπαδημητρίου υποχρεώνουν τους Κανέλλο/Μανδηλάρη στην πρώτη τους απώλεια σετ στον Άγιο Νικόλαο καθώς επικρατούν με 23-21!

11:55: Στο 17-18 το σκορ

11:51: Μίνι έκπληξη μέχρι στιγμής με τους Ιωαννίδη/Παπαδημητρίου να προηγούνται των πρωταθλητών με 11-15!

11:45: 7-7 το σκορ από 7-4 υπέρ των Κανέλλου/Μανδηλάρη...

Το εκπληκτικό είναι ότι ο αγώνας Αγριοδήμου/Καραγκούνη-Καλαμαρίδου/Μαναβή ήταν κι ο πρώτος με τον οποίο ξεκίνησε το τουρνουά το απόγευμα της Παρασκευής, αλλά θα είναι και ο τελευταίος.

Σε 7 λεπτά ξεκινούν οι ημιτελικοί των ανδρών με πρώτο το ζευγάρι Κανέλλος/Μανδηλάρης-Ιωαννίδης/Παπαδημητρίου

11:28: Οι Αγριοδήμου/Καραγκούνη παίρνουν και το δεύτερο σετ με 21-18 και είναι για δεύτερη σερί χρονιά στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσουν στις 19:30 τις Καλαμαρίδου/Μαναβή. Στις 17:00 οι Ματιάδη/Παρισάκη θα διεκδικήσουν την 3η θέση κόντρα στις Μάτιου/Χαντζή

11:26: Για πρώτη φορά στο +3 η διαφορά (16-19)

11:25: Το προβάδισμα με 16-17 στις Αγριοδήμου/Καραγκούνη

11:16: Η μάχη συνεχίζεται και στο 2ο σετ με το σκορ στο 8-7 υπέρ των Ματιάδη/Παρισάκη

11:09: Άουτ επίθεση της Ματιάδη και το πρώτο σετ πηγαίνει στις Αγριοδήμου/Καραγκούνη με 23-21!

11:07: Αγριοδήμου/Καραγκούνη προηγήθηκαν 18-20, αλλά το άουτ της πρώτης έφερε το σκορ στο 20-20!

11:03: Ισοφαρίζει ξανά η Ματιάδη στο 17-17

10:56: Στο 8-8 το σκορ στο 1ο σετ

10:48: Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των ομάδων του 2ου ημιτελικού Ματιάδη/Παρισάκη-Αγριοδήμου/Καραγκούνη

10:41: Καλαμαρίδου/Μαναβή παίρνουν και το δεύτερο σετ με 21-18 και το εισιτήριο για τον τελικό

10:10: Παραμένει η διαφορά με το σκορ στο 14-8

10:05:Εντυπωσιακή εκκίνηση από Καλαμαρίδου/Μαναβή που προηγούνται με 9-3!

Θυμηθείτε ΕΔΩ τι έγινε χθες

Μάτιου/Χαντζή πριν από 12 ώρες εξασφάλισαν την πρόκριση τους στα ημιτελικά καθώς η αναμέτρηση τους με τις Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη ήταν ο τελευταίος αγώνας της χθεσινής ημέρας

Στις 10:00 ξεκινούν οι ημιτελικοί με τον αγώνα Καλαμαρίδου/Μαναβή-Μάτιου/Χαντζή