Pre League Γυναικών (Δ' Όμιλος - 6η αγωνιστική): Ο Πανιώνιος πήρε προβάδισμα για τη πρώτη θέση

PRE LEAGUE ,

Τη νίκη που τον έφερε στη κορυφή του Δ' ομίλου της Pre League Γυναικών πέτυχε ο Πανιώνιος. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης επικράτησε με 3-0 σετ της Κορίνθου, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στη πρώτη θέση, με τον Πανιώνιο να υπερτερεί.

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από μία νίκη με 3-0 σετ, ωστόσο ο Πανιώνιος υπερτερεί στους μεταξύ τους κερδισμένους πόντους (136-134).

Στη τρίτη θέση με διαφορά πέντε βαθμών από τους Μακεδόνες παρέμεινε η ΧΑΝΘ που νίκησε την Ηλιούπολη με 3-0 σετ. Η ομάδα των Κυμίνων επικράτησε με 3-0 της Άρτεμις Κορυδαλλού και σε συνδυασμό με την ήττα της Ηλιούπολης ανέβηκε στην τέταρτη θέση.

Pre League Γυναικών - Δ' Όμιλος - 6η αγωνιστική

Σάββατο 5 Μαρτίου 2022

ΓΣ Πανιώνιος - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (25-19, 25-23, 25-17)

Διαιτητές: Μεταξά, Λιδωρικιώτη, Γραμματεία: Καπουράνη, Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Β.

ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χάρης Σκουτελάκος): Φωτεινού, Σαΐνι, Τσίμα, Βασιλαντωνάκη, Καρέλια, Λιόλιου / Μάρκου (λ), Τζαγκαράκη (λ), Στάικου.

ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Δημήτρης Ανδρεόπουλος):
Μιχαλά, Πατουχέα, Κτιστάκη, Σοκόλοβα, Αλατζάκη, Ελευθερίου / Καραβοκύρη (λ), Μαργαρίτη (λ), Κατσικά, Σπυροπούλου, Μαργιόλα.

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΓΣ Άρτεμις 3-0 (25-14, 25-22, 25-09)

Διαιτητές: Δαλκιράνης, Σαρακινίδης, Γραμματεία: Ιωαννίδου, Παρατηρητής: Κουκουμάκας.

ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Κολεσιώτη): Κοκότη, Παπαδοπούλου Μ., Αποστολίδου, Στεργίου, Μητροπούλου, Δορούκα / Παπαδοπούλου Ρ. (λ), Γεωργιάδου (λ), Μπορμπόκη, Λαουρέτα, Νικηφόρου, Πουλιάκη.

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Ζαρκαλής): Ζαγαλίκη, Λουκά Χρ., Μανίκα, Γούνου, Λουκά Κ., Μπαξιβανάκη / Ραυτοπούλου (λ), Τζαφέρη (λ), Μερακλή, Αναργύρου, Τζινιέρη.

Κυριακή 6 Μαρτίου 2022

ΧΑΝΘ - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-17, 25-19, 25-16)

Διαιτητές: Μαυρίδης, Κυριακόπουλος, Γραμματεία: Λάμπρου, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.