Παναθηναϊκός ΑΟ: Οι αφιερώσεις προπονητών και παικτών στον Θανάση Γιαννακόπουλο (videos)

Πανελλήνια,

Στον Θανάση Γιαννακόπουλο αφιέρωσαν την κατάκτηση του πρωταθλήματος εφήβων ο προπονητής του Παναθηναϊκού Δημήτρης Μαρκάκης και οι αθλητές της ομάδας Άγγελος Σταμπούλογλου, Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος και Αλέξανδρος Ράπτης.

Πανελλήνιο νεανίδων: MVP η Σταματία Κυπαρίσση - Οι απονομές (photos)

Πανελλήνια,

Η ακραία του ΠΑΟΚ Σταματία Κυπαρίσση ψηφίστηκε ως MVP της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων από τους προπονητές των ομάδων και τους ομοσπονδιακούς προπονητές που βρέθηκαν στο κλειστό της Πολίχνης.

Πανελλήνιο νεανίδων: Ασημένιο μετάλλιο η Ελπίδα, 3-1 το Αιγάλεω (stats)

Πανελλήνια,

Την δεύτερη θέση στην Ελλάδα κατέκτησε η Ελπίδα Αμπελοκήπων, μετά την επικράτησή της με 3-1 σετ επί του Αιγάλεω, στο δεύτερο παιχνίδι της τρίτης και τελευταίας ημέρας του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων.

Πανελλήνιο εφήβων: MVP ο Αλέξανδρος Ράπτης - Οι απονομές (photos)

Πανελλήνια,

Ο ακραίος του Παναθηναϊκού Αλέξανδρος Ράπτης ψηφίστηκε ως MVP της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων από τους προπονητές των ομάδων και τους ομοσπονδιακούς προπονητές που βρέθηκαν στο κλειστό της Μίκρας.

Πρωταθλητής Ελλάδας στους έφηβους ο Παναθηναϊκός (stats - χρυσή βίβλος)

Πανελλήνια,

Στην κορυφή της Ελλάδας στους έφηβους ανέβηκε ο Παναθηναϊκός. Το «τριφύλλι» νίκησε με 3-0 σετ τον Ολυμπιακό στο κλειστό της Πολίχνης και με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες στη τελική φαση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος, κατέκτησε τον τίτλο για 3η φορά στην ιστορία του και πρώτη μετά το 1982 στα Τρίκαλα.

Ο ΠΑΟΚ πρωταθλητής Ελλάδας στις νεάνιδες για πρώτη φορά στην ιστορία του

Πανελλήνια,

Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα νεανίδων για πρώτη φορά στην ιστορία του, μετά τη νίκη του με 3-1 σετ επί του Μαρκόπουλου, την τρίτη και τελευταία ημέρα της τελικής φάσης της διοργάνωσης.

Πανελλήνιο εφήβων: Δεύτερος ο Ηρακλής, 3-0 τον Πήγασο (stats)

Πανελλήνια,

Ο Ηρακλής επικράτησε με 3-0 σετ του Πήγασου Πολίχνης στο κλειστό της Μίκρας και κατέκτησε την δεύτερη θέση στην Ελλάδα σε επίπεδο εφήβων. Στους 33 πόντους σταμάτησε για τους νικητές ο Δημήτρης Μούχλιας, ο οποίος αναδείχθηκε και καλύτερος επιθετικός της διοργάνωσης.

Πανελλήνιο εφήβων: Στα μετάλλια ο Πήγασος Πολίχνης, 3-1 τον Ολυμπιακό (stats)

Πανελλήνια,

Ο Πήγασος Πολίχνης επικράτησε με 3-1 σετ τον Ολυμπιακό στο κλειστό της Μίκρας, στο δεύτερο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων.

Πανελλήνιο εφήβων: Ντέρμπι στη Μίκρα με νικητή τον Παναθηναϊκό (stats)

Πανελλήνια,

Μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι στο κατάμεστο κλειστό της Μίκρας που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-2 σετ του γηπεδούχου Ηρακλή και έγινε φαβορί για την κατάκτηση του τίτλους στους έφηβους μετά από 37 χρόνια.

Πανελλήνιο νεανίδων: Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2Χ2, 3-0 το Αιγάλεω (stats)

Πανελλήνια,

Ο ΠΑΟΚ νίκησε στο κλειστό της Πολίχνης με 3-0 σετ το Αιγάλεω και με δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες στη τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων, βρίσκεται κοντά στη κατάκτηση του πρωταθλήματος Ελλάδας για πρώτη φορά στην ιστορία του.

Πανελλήνιο νεανίδων: Η Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-0 το Μαρκόπουλο (stats)

Πανελλήνια,

Η Ελπίδα Αμπελοκήπων νίκησε στο κλειστό της Πολίχνης με 3-0 σετ το Μαρκόπουλο και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων. Η ομάδα του Γιώργου Χρυσομαλλίδη έφθασε τους 4 βαθμούς σε 2 αγωνιστικές και ανέβηκε προσωρινά στην 1η θέση της βαθμολογίας, περιμένοντας και το παιχνίδι του Αιγάλεω με τον ΠΑΟΚ στις 17.30.

Πανελλήνιο νεανίδων: Με το δεξί το Μαρκόπουλο, 3-0 το Αιγάλεω (stats)

Πανελλήνια,

Το Μαρκόπουλο επικράτησε με 3-0 σετ του Αιγάλεω στο κλειστό της Πολίχνης στον δεύτερο αγώνα της 1ης αγωνιστικής και έκανε το πρώτο από τα τρία βήματα που χρειάζεται για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ελλάδας στις νεάνιδες.

Πανελλήνιο νεανίδων: Ο ΠΑΟΚ 3-2 την Ελπίδα Αμπελοκήπων (stats-photos)

Πανελλήνια,

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο ΠΑΟΚ στο κλειστό της Πολίχνης, καθώς αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ απέναντι στην Ελπίδα Αμπελοκήπων, χρειάστηκε το τάι μπρέικ για να πάρει τη νίκη με 3-2 σετ, στην πρεμιέρα της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων.

Πανελλήνιο εφήβων: Με σερβίς και μπλοκ ο Παναθηναϊκός 3-0 τον Πήγασο Πολίχνης (stats-photos)

Πανελλήνια,

Με τους ακραίους του, Αλέξανδρο Ράπτη και Δημήτρη Ανδρεόπουλο να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων, ο Παναθηναϊκός νίκησε στο κλειστό γυμναστήριο Μίκρας με 3-0 σετ τον Πήγασο Πολίχνης, για την 1η αγωνιστική της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων.

Πανελλήνιο Εφήβων: Ο Ηρακλής 3-1 τον Ολυμπιακό με 34 πόντους του Μούχλια (stats-photos)

Πανελλήνια,

Με MVP τον Δημήτρη Μούχλια που σταμάτησε στους 34 πόντους, ο Ηρακλής επικράτησε με 3-1 σετ του Ολυμπιακού στο κλειστό της Μίκρας, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων.

Πανελλήνιο εφήβων: Ο κάτοχος του τίτλου Ηρακλής και οι διεκδικητές Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός και Πήγασος Πολίχνης

Πανελλήνια,

Στο κλειστό της Μίκρας θα ξεκινήσει την Παρασκευή το απόγευμα η τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων. Ο Ηρακλής, κάτοχος του περσινού τίτλου και πολυνίκης του θεσμού (8), ο Ολυμπιακός των τριών τίτλων στη διοργάνωση και ο Παναθηναϊκός με τον Πήγασο Πολίχνης των δύο τροπαίων είναι οι τέσσερις ομάδες που θα αναμετρηθούν στο κλειστό της Μίκρας για τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας στους έφ

Πανελλήνιο νεανίδων: Η έμπειρη Ελπίδα, ο πρωτάρης ΠΑΟΚ και οι σταθερές αξίες Μαρκόπουλο, Αιγάλεω

Πανελλήνια,

Στο ΔΑΚ Πολίχνης στη Θεσσαλονίκη θα ξεκινήσει την Παρασκευή το απόγευμα η τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων. ΠΑΟΚ, Ελπίδα Αμπελοκήπων από τον βορρά και Μαρκόπουλο, Αιγάλεω από τον νότο είναι οι 4 ομάδες που θα ανταγωνιστούν μεταξύ τους για τον τρόπαιο του πρωταθλητή Ελλάδας στις νεάνιδες.