Γυναικών

Κύπελλο γυναικών: Ο ψυχωμένος Αίας πήρε την πρόκριση για τους «8»

ΚΥΠΕΛΛΟ,

Τεράστια νίκη-πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου γυναικών πανηγύρισε ο Αίας στον Εύοσμο. Η ομάδα του Κώστα Παπαδημητρίου αν και βρέθηκε πίσω στα σετ (2-1), δεν τα παράτησε και με αντεπίθεση διαρκείας πήρε την μεγάλη νίκη με 3-2 σετ επί των Αμαζόνων. Είναι η δεύτερη φετινή νίκη στο τάι μπρέικ για τον Αίαντα επί της ομάδας της Νέας Ερυθραίας.

Κύπελλο γυναικών: Μεγάλη πρόκριση του Παναθηναϊκού επί του Ολυμπιακού

ΚΥΠΕΛΛΟ,

Μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας γυναικών πήρε μέσα στο Ρέντη ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινες» που βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ (1-0, 2-1) με κορυφαίες τις Τζένιφερ Κρος και Εύα Χαντάβα πήραν τη νίκη με 3-2 σετ και μαζί το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού.

Κύπελλο γυναικών, ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 3-2: Ανατροπή στην ανατροπή και σπουδαία πρόκριση

ΚΥΠΕΛΛΟ,

Όπως στο πρωτάθλημα έτσι και στο Κύπελλο, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ έλυσαν τις διαφορές τους στο «Απόστολος Κόντος» στο τάι μπρέικ, με ΑΕΚ να κάνει το 3 στα 3 κόντρα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης σ' ένα πραγματικά απίθανο ματς!

Κύπελλο γυναικών: Η Θέτιδα στα προημιτελικά, 3-0 τον Πορφύρα

ΚΥΠΕΛΛΟ,

Η Θέτιδα Βούλας έγινε η πρώτη ομάδα που έκλεισε θέση στις οκτώ καλύτερες ομάδες του Κυπέλλου γυναικών. Η ομάδα του Γιώργου Ρούση αν και δυσκολεύτηκε από τον Πορφύρα επικράτησε με 3-0 σετ και πήρε το εισιτήρια για τα προημιτελικά του θεσμού.

Κύπελλο Γυναικών: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, ΑΕΚ-ΠΑΟΚ και Άρης-ΑΟ Θήρας στους «16»

ΚΥΠΕΛΛΟ,

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, ΑΕΚ-ΠΑΟΚ και Άρης-ΑΟ Θήρας είναι τα τρία μεγάλα παιχνίδια της φάσης των 16 του Κυπέλλου Γυναικών, όπως προέκυψαν από τη κλήρωση που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ..

Κύπελλο Γυναικών: Απολλώνιος και Ελπίδα Αμπελοκήπων προκρίθηκαν στους 16 - την Παρασκευή η κλήρωση

ΚΥΠΕΛΛΟ,

Ο ΟΦΑ Απολλώνιος και η Ελπίδα Αμπελοκήπων πήραν τα δύο εισιτήρια για την Γ' Φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών. Οι δύο ομάδες θα μπουν στη κλήρωση της Παρασκευής (14/01, 13.00) μαζί με τις 14 ομάδες της Volley League Γυναικών.

Κύπελλο Γυναικών: Τα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής της Β' φάσης

ΚΥΠΕΛΛΟ,

Πραγματοποιήθηκε μέσω τηλεδιάσκεψης το μεσημέρι της Παρασκευής (17/12) η κλήρωση της 2ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-22. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 5 Ιανουαρίου.

Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών: Τα ζευγάρια της 1ης αγωνιστικής της Β' φάσης

ΚΥΠΕΛΛΟ,

Πραγματοποιήθηκε μέσω τηλεδιάσκεψης το μεσημέρι της Πέμπτης (9/12) η κλήρωση της 1ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-22. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 15 Δεκεμβρίου.

Η Συμπληρωματική Ειδική Προκήρυξη Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών 2021-22, Σύστημα Διεξαγωγής

NEWS,

Αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Ε.Ο.ΠΕ. και στην ενότητα INFO-Προκηρύξεις η Συμπληρωματική Ειδική Προκήρυξη του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-22.