ΑΝΔΡΩΝ

Pre League Ανδρών (Play Out): Ο Εθνικός έμεινε ζωντανός, 3-2 τον Πανερυθραϊκό και η παραμονή θα κριθεί στην Αλεξανδρούπολη

PRE LEAGUE,

Στην Αλεξανδρούπολη θα κριθεί η παραμονή στην Pre League ανδρών για την νέα αγωνιστική περίοδο 2024-25 ανάμεσα στον Εθνικό και στον Πανερυθραϊκό.

Pre League Ανδρών: Ο Πανιώνιος νίκησε με 3-0 σετ τον ΟΦΗ και η άνοδος θα κριθεί στην Κρήτη

PRE LEAGUE,

Σε τρίτο και καθοριστικό ματς θα κριθεί η άνοδος στη Volley League, καθώς ο Πανιώνιος επικράτησε με 3-0 του ΟΦΗ στον δεύτερο αγώνα των play off της Pre League με τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για την επόμενη Τετάρτη στο Ηράκλειο.

Pre League Ανδρών (Play Out): Βήμα παραμονής του Πανερυθραϊκού στην Αλεξανδρούπολη, 3-1 τον Εθνικό

PRE LEAGUE,

Σπουδαίο προβάδισμα για την παραμονή του στην Pre League Ανδρών πήρε ο Πανερυθραϊκός, ο οποίος πέρασε από την έδρα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με 3-1 σετ, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στους τελικούς των πλέι άουτ.

Pre League Ανδρών: Ο ΟΦΗ βγήκε νικητής στο θρίλερ κόντρα στον Πανιώνιο και πήρε προβάδισμα ανόδου

PRE LEAGUE,

Μετά από αναμέτρηση θρίλερ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο ΟΦΗ επικράτησε στην Κρήτη με 3-2 σετ του Πανιωνίου και πήρε προβάδισμα για την άνοδο στην Volley League.

Νεόφυτος για άνοδο Φλοίσβου: «Είναι η 5η άνοδος στην καριέρα μου και η πιο γλυκιά»

PRE LEAGUE,

Ο προπονητής του Φλοίσβου Νίκος Νεόφυτος αναφέρθηκε στην παρθενική άνοδο της ομάδας του στη Volley League καθώς μετά την 15η νίκη εξασφάλισε τον τίτλο στη Pre League και την πανηγυρική άνοδο στην επαγγελματική κατηγορία:

O Φλοίσβος κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Pre League και την απευθείας άνοδο στη Volley League

PRE LEAGUE,

Ο Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου έγραψε ιστορία το μεσημέρι του Σαββάτου στο «Σοφία Μπεφόν», καθώς εξασφάλισε την άνοδο στην Volley League και το πρωτάθλημα στην Pre League ανδρών.

Pre League Ανδρών (16η αγωνιστική): Ο Φλοίσβος βρίσκεται μία νίκη πριν το πρωτάθλημα και την άνοδο στη Volley League

PRE LEAGUE,

Μία νίκη μακριά από το πρωτάθλημα στην Pre League ανδρών και την άνοδο στην Volley League βρίσκεται ο Φλοίσβος. Η ομάδα του Παλαιού Φαλήρου αν και έχασε βαθμό στην έδρα του Άρη, βρίσκεται στο +4 από τον 2ο ΟΦΗ, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου.

Pre League Ανδρών (14η αγωνιστική): Εδραιώθηκε στην κορυφή ο Φλοίσβος, σπουδαία νίκη του Άρη

PRE LEAGUE,

Στην κορυφή της βαθμολογίας εδραιώθηκε ο Φλοίσβος μετά τη νίκη που πέτυχε επί του Εθνικού και της ήττας του ΟΦΗ από τον Άρη, με την ολοκλήρωση της 14ης αγωνιστικής της Pre League ανδρών.