VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Volley League Γυναικών (Πέμπτος τελικός, 27/4, 19:30): Η ώρα της αλήθειας για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό

VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ,

Ο πέμπτος και τελευταίος αγώνας της σειράς των τελικών της Volley League γυναικών διεξάγεται το βράδυ του Σαββάτου στο κλειστό του Ρέντη και όποιος από τους Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό πάρει τη νίκη παίρνει και την κούπα του πρωταθλητή.

Volley League Γυναικών (Τέταρτος τελικός): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-1

Σε πέμπτο παιχνίδι θα κριθεί ο πρωταθλητής Ελλάδας για το 2024, καθώς ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-1 σετ του Ολυμπιακού και ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά των τελικών της Volley League Γυναικών. Ο αγώνας που θα καθορίσει τον πρωταθλητή θα διεξαχθεί στο «Μελίνα Μερκούρη» το Σάββατο 27 Απριλίου. Η ώρα διεξαγωγής του θα ανακοινωθεί το πρωί της Πέμπτης.

Volley League Γυναικών (Τέταρτος τελικός, 24/4, 17:30): Ο Παναθηναϊκός για την ισοφάριση, ο Ολυμπιακός για τη στέψη

Πράσινες και ερυθρόλευκες κοντράρονται το απόγευμα της Τετάρτης (17:30) στο κλειστό του Μετς στον 4ο αγώνα της σειράς των τελικών της Volley League γυναικών με τον Ολυμπιακό να έχει το προβάδισμα με 2-1 νίκες.

Volley League Γυναικών (Τρίτος τελικός), Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 του Ολυμπιακού στο κλειστό του Ρέντη και μείωσε σε 2-1 νίκες τη σειρά των τελικών που θα επιστρέψει το απόγευμα της Τετάρτης στο κλειστό του Μετς.

Volley League Γυναικών (Τρίτος τελικός, 20/4, 19:00): Στέψη ή παράταση αγωνίας;

Ο Ολυμπιακός έχει το πρώτο «ματς μπολ» τίτλου καθώς έχοντας το προβάδισμα 2-0 νίκες στη σειρά των τελικών της Volley League γυναικών, υποδέχεται τον Παναθηναϊκό και με νίκη επιστέφει στην κορυφή, με τις πράσινες να παίζουν το τελευταίο τους χαρτί.

Volley League Γυναικών (Δεύτερος τελικός): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-1 του Παναθηναϊκού στο Μετς, έκανε το 2-0 στις νίκες στη σειρά των τελικών της Volley League γυναικών και χρειάζεται άλλη μία για να κατακτήσει τον τίτλο.

Volley League Γυναικών (Πρώτος τελικός): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2

Μετά από εντυπωσιακό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Ολυμπιακός επικράτησε μετά από 2,5 ώρες αγώνες με 3-2 σετ του Παναθηναϊκού και πήρε προβάδισμα στην σειρά των τελικών της Volley League Γυναικών. Την Τετάρτη 17 Απριλίου στο Μετς ο δεύτερος τελικός.

Volley League γυναικών (Πρώτος τελικός): Πράξη πρώτη στο «Μελίνα Μερκούρη»

Η ώρα για το πρώτο σερβίς στη σειρά των τελικών της Volley League γυναικών έφτασε με τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό να συνθέτουν για τρίτη συνεχόμενη χρονιά το ζευγάρι των φιναλίστ.

Volley League Γυναικών: Η επίσημη συνέντευξη Τύπου των τελικών (vid)

Με την επίσημη συνέντευξη Τύπου στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. παρουσία των προπονητών και των αρχηγών του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού άνοιξε η αυλαία της φετινής σειράς των τελικών της Volley League γυναικών.

Volley League Γυναικών (Δεύτερος Ημιτελικός): Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3

Το 26ο πρωτάθλημα στην ιστορία του και το τρίτο συνεχόμενο θα διεκδικήσει ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε στο Ολυμπιακό Χωριό με 3-2 σετ της ΑΕΚ και με 2-0 νίκες στη σειρά των ημιτελικών πήρε το εισιτήριο για τους τελικούς της Volley League Γυναικών.