Cosmos

Ο Μιχάλης Θεμελής Challenge referee στον προημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ ανδρών ανάμεσα στην Τρεντίνο και την Μπερλίν

NEWS,

Στην Ιταλία και στο Τρέντο βρίσκεται ο πρώην διεθνής διαιτητής Μιχάλης Θεμελής, ο οποίος θα είναι την Πέμπτη 29/2 Challenge Referee στον προημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ ανδρών ανάμεσα στην Τρεντίνο και την γερμανική Μπερλίν.

Άγγιξε το θαύμα ο Μίλων αλλά με ήττα 3-2 αποκλείστηκε από το CEV Cup

Cosmos,

O Mίλων πάλεψε για την πρόκριση στα ημιτελικά του CEV Cup, προηγήθηκε με 2-1 σετ και άγγιξε το θαύμα αλλά τελικά γνώρισε την ήττα από την καλύτερη γερμανική Λούνεμπουργκ και ολοκλήρωσε την επιτυχημένη ευρωπαϊκή του πορεία.

CEV Cup: Ο Ολυμπιακός αποχαιρέτησε την Ευρώπη με ψηλά το κεφάλι

Cosmos,

O Oλυμπιακός πάλεψε στη Σμύρνη απέναντι στην Αρκάς αλλά η απώλεια του 1ου σετ από 16-12 και 22-20 έφερε απογοήτευση και τελικά την ήττα με 3-0 σετ από την τουρκική Αρκάς και αποκλείστηκε από στα προημιτελικά του CEV Cup.

Ο Μπάμπης Παπαδογούλας επιλέχθηκε για το Ολυμπιακό τουρνουά μπιτς βόλεϊ

Cosmos,

Διπλή χαρά για την ελληνική διαιτησία σήμερα καθώς η FIVB ενημέρωσε ότι ο διεθνής διαιτητής Μπάμπης Παπαδογούλας θα ταξιδέψει στο Παρίσι (26 Ιουλίου – 11 Αυγούστου) προκειμένου να διευθύνει αγώνες στο Ολυμπιακό τουρνουά Μπιτς βόλεϊ.

Ο Νώντας Γεροθόδωρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού

NEWS,

Για πρώτη φορά στην σπουδαία καριέρα του ο Νώντας Γεροθόδωρος ορίστηκε από την FIVB και θα είναι ένας από τους διαιτητές που θα διευθύνουν παιχνίδι στους Ολυμπιακούς Αγώνες που θα φιλοξενηθούν το ερχόμενο καλοκαίρι στο Παρίσι (26 Ιουλίου – 11 Αυγούστου).

Ο Αλέξανδρος Αβραμίδης σφυρίζει στα προημιτελικά του CEV Cup

NEWS,

Ο διεθνής διαιτητής Αλέξανδρος Αβραμίδης θα είναι την Τετάρτη 31/1 πρώτος ρέφερι στον προημιτελικό του CEV Cup γυναικών ανάμεσα στην γαλλική Λε Κανέ και την ιταλική Κιέρι της Μάρθας Ανθούλη.

CEV Cup: Στο Λούνεμπουργκ ο Μίλωνας για άλλη μία ευρωπαϊκή υπέρβαση (31/1, 20.00 ΕΡΑ ΣΠΟΡ)

Cosmos,

Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε για την ομάδα της Νέας Σμύρνης καθώς μετά από ταξίδι οκτώ ωρών, βρέθηκε στο Λούνεμπουργκ για να αντιμετωπίσει (31/1 20:00 ΕΡΑ ΣΠΟΡ) την τοπική ομάδα στο πλαίσιο του πρώτου αγώνα για την προημιτελική φάση του CEV Cup.

Προημιτελικά CEV Cup: Mε Αρκάς ο Ολυμπιακός, με Λούτε Λούντεμπουργκ ο Μίλωνας

Cosmos,

Αργά το βράδυ της Τετάρτης ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του Τσάμπιονς Λιγκ. Στον Α΄ όμιλο η ΖΑΚSA Κιέντζιερντζιν παρότι έχανε 0-2 σετ νίκησε με 3-2 σετ τη Νακ Ροζελάρε και προκρίθηκε μαζί με τη Ζιράτ.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από την Ζιράτ με 3-0 και περιμένει να μάθει αν θα συνεχίσει στο CEV Cup

Cosmos,

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός στην Άγκυρα απέναντι στην Ζιράτ, γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι ερυθρόλευκοι περιμένουν το αποτέλεσμα του αγώνα ΖΑΚΣΑ-Κνακ (21.30) για να μάθουν αν θα τερματίσουν στην 3η θέση του Α' ομίλου και συνεχίσουν στο CEV Cup ή αν θα μείνουν εκτός κυπέλλων Ευρώπης.

Έτοιμος για τον αγώνα της χρονιάς ο Ολυμπιακός κόντρα στην Ζιράτ (17/1, 19.00 COSMOTE SPORT 6HD)

Cosmos,

Αγώνα της χρονιάς που τον χαρακτήρα «τελικού» θα δώσει την Τετάρτη (17/1) στην Τουρκία ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» Κυπελλούχοι Ευρώπης, κάτοχοι του Challenge Cup, στις 19:00 (COSMOTE SPORT 6HD), θα αντιμετωπίσουν την Ζιράτ Μπανκ στην Άγκυρα, για την 6η και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League, με στόχο την πρόκριση στον επόμενο γύρο.