Πανελλήνιο εφήβων:Πήγασος Πολίχνης, Ηρακλής, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός στο final-4

Πανελλήνια ,

Πήγασος Πολίχνης, Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 από τον βορρά και Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός από το νότο, είναι οι 4 ομάδες του final-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων. Η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος των αγώνων της τελικής φάσης θα γίνει στα γραφεία της ΕΟΠΕ την Τρίτη 12 Μαρτίου 2018 και ώρα 13.00.

Η τελική φάση θα πραγματοποιηθεί το διάστημα 22-24 Μαρτίου.

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Πρέβεζας 3-1 (25-19, 23-25, 25-16, 25-15), Διαιτητές: Δημητρίου, Μαυρίδης.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Αγγελής): Κοτζάι, Μπαρδούκας, Παυλίδης, Ανδριανίδης, Σδραυκάκης, Αλεξούδης / Τζιάβρας (λ), Μπαλούκας (λ), Πάτρας, Δημητρακούδης, Μάγγος, Σωτηρίου.
ΑΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Χριστοφορίδης, Σωτηρίου, Καράτζογλου, Ντίμο, Γκάλιος, Σέμα / Μπούτσι (λ), Τσούτσης (λ), Μαυρόπουλος, Ρούσος.

Ηρακλής Πετ. 2015 - ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-19, 25-17, 25-19), Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τοσουνίδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤ. 2015 (Μπαμπαλιούτας): Στεφανίδης, Κονιόρδος, Καλαϊτζίδης, Μούχλιας, Βαρβεσιώτης, Κεσεσίδης / Κωστακόγλου (λ), Νικολουδάκης (λ), Τσακίρης. 
ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (Ρέτζιος): Λέτσιος, Δάμου, Κυβελίδης, Αντωνόγλου, Ρέτζιος, Γάτσης / Τολιόπουλος (λ), Σταλίκας (λ), Πασχάλης, Περσεμλής.

Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (22-25, 18-25, 25-23, 17-25), Διαιτητές: Ονόπας, Μενεσλής.

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (-): Συναδινός, Κιούσης, Πέππας, Κωτσάκης, Νανόπουλος Α., Σαράντος / Καρακώστας (λ), Νανόπουλος Ηλ. (λ), Σακελλαρίου, Καρακάσης, Μπαρτζής, Γκατζογιάννης, Λαγάκης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Βουρδέρης): Ζωγραφάκης, Στράτος, Μπαραμπάτης, Μπεζάνι, Νάρτα, Μαγγανάς / Γεωργόπουλος (λ), Μαζωνάκης (λ), Σαπουτζής, Σγουρός.

Παναθηναϊκός ΑΟ - ΓΕ Ηρακλείου 3-1 (22-25, 25-18, 25-16, 25-14), Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μάλφας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρκάκης): Ανδρεόπουλος, Αυλωνίτης. Σταμπούλογλου, Ράπτης, Φιλλαπακόπουλος, Τάτσης / Κουτσομύτης (λ), Πίντζος (λ), Σερεμέτης, Παλαιολόγος, Αποστόλου, Στρασέβσκι.
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης): Σταυρακάκης, Σταυρόπουλος, Αναπολιοτάκης, Παχιαδάκης, Αναγνώστου, Σαμαριτάκης / Ποιμενίδης (λ), Μαυρίδης (λ), Πρασανάκης, Σπινθάκης, Σιμάτος, Βαντάρδας. 

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων

Α' όμιλος (ΔΑΚ Πολίχνης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (17-25, 17-25, 25-19, 22-25)
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-15, 25-15)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΠΑΣ Ίκαρος 1-3 (25-17, 23-25, 22-25, 22-25)
ΑΟ Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (16-25, 10-25, 20-25)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-18, 25-20, 25-13)
Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς 2-3 (25-19, 19-25, 25-23, 19-25, 13-15)

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. Πήγασος Πολίχνης 7β. (8-4)
2. ΠΑΣ Ίκαρος 6β. (7-4)
3. ΑΣ Ελπίς 5β. (7-5)
4. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-9)

Β' όμιλος (Κατσάνειο)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία - ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (15-25, 16-25, 16-25)
ΑΟ Πρέβεζας - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (14-25, 19-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΟ Πρέβεζας - ΑΠΣ Φθία 3-1 (25-17, 23-25, 25-13, 25-12)
Ηρακλής Πετ. 2015 - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-13, 25-15, 25-21)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (11-25, 19-25, 15-25)
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας 1-3 (29-27, 22-25, 21-25, 22-25)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Ηρακλής Πετ. 2015 9β. (9-0)
2. ΑΟ Πρέβεζας 6β. (6-5)
3. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (4-6)
4. ΑΠΣ Φθία 0β. (1-9)

Γ' όμιλος (Κλειστό Αργυρούπολης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-18, 25-14, 25-21)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-17, 27-25, 18-25, 25-18)
ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-2 (16-25, 25-21, 24-26, 25-13, 15-13)

Σάββατο 9 Μαρτίου 

ΑΟΝ Αργυρούπολης - Παναθηναϊκός ΑΟ 3-2 (25-23, 15-25, 23-25, 25-16, 15-05)
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Απόλλων 3-1 (25-22, 20-25, 25-11, 25-18)

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. Παναθηναϊκός ΑΟ 7β. (8-4)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6β. (7-4)
3. ΑΟΝ Αργυρούπολης 3β. (5-7)
4. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (4-8)

Δ' όμιλος (Κλειστό Μίλωνα)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (20-25, 24-26, 25-14, 25-11, 13-15)
ΦΟ Καμποχώρων - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (15-25, 10-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 26-28, 27-25, 23-25, 15-12)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΦΟ Καμποχώρων 3-0 (25-10, 25-15, 25-16)

Σάββατο 9 Μαρτίου

ΦΟ Καμποχώρων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0-3 (13-25, 16-25, 17-25)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-18, 25-22, 15-25, 28-26)

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 7β. (9-4)
2. ΓΕ Ηρακλείου 7β. (8-4)
3. ΑΟΝΣ Μίλων 4β. (6-6)
4. ΦΟ Καμποχώρων 0β. (0-9)

Σχετικά Άρθρα

;