Στο Μαρκόπουλο η τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων

Πανελλήνια ,

Στο κλειστό του Μαρκόπουλου το διάστημα 21-23 Ιουνίου θα διεξαχθεί η τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων.

Το πρόγραμμα του final-4

1η αγωνιστική

18.00: ΑΣ Ελπίς - ΟΦΑ Απολλώνιος
20.30: ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΑΟ Μαρκοπούλου

2η αγωνιστική

18.00: ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΑΣ Ελπίς
20.30: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΟΦΑ Απολλώνιος

3η αγωνιστική

18.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση
20.30: ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Μαρκοπούλου


Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου - Κυριακή 19 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Γαία Δράμας 3-1 (25-23, 21-25, 25-07, 25-21)
ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-1 (25-18, 25-22, 24-26, 25-19)

Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου - Κυριακή 18 Μαΐου

ΑΟ Αιγάλεω - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (09-25, 16-25, 29-27, 23-25)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-22, 25-17, 25-18)

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων - Προημιτελική φάση

Α' όμιλος (Μίκρα)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-21, 25-17, 25-16)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Άρης 3-2 (33-31, 24-26, 25-20, 23-25, 15-11)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Ελπίς 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)
ΑΣ Άρης - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-2 (16-25, 25-12, 24-26, 25-14, 15-11)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΣ Αίας Κιλκίς - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (25-27, 11-25, 09-25)
ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Άρης 2-3 (25-13, 20-25, 25-17, 21-25, 13-25) 

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 7β. (8-3)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 5β. (6-5)
3. ΑΣ Άρης 5β. (8-7)
4. ΑΣ Αίας Κιλκίς 1β. (2-9)

Β' όμιλος (Ν. Βότση)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (18-25, 20-25, 10-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-14, 25-17, 21-25, 25-16)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΕ Λάρισας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (11-25, 19-25, 11-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΣ Γαία Δράμας 0-3 (16-25, 16-25, 16-25)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-10, 25-12, 25-15)
ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-10, 25-27, 25-16, 25-16)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 9β. (9-0)
2. ΑΣ Γαία Δράμας 6β. (6-4)
3. ΦΓΣ Πρέβεζας 3β. (3-7)
4. ΑΕ Λάρισας 0β. (2-9)

Γ' όμιλος (Στ. Βενέτης)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - Ερυθρός Αστέρας 3-1 (23-25, 25-11, 25-17, 25-07)
ΑΟ Αιγάλεω - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-1 (18-25, 25-19, 25-16, 25-19)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

Ερυθρός Αστέρας - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-2 (25-23, 15-25, 20-25, 26-24, 16-14)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (14-25, 25-23, 14-25, 16-25)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης - ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 25-20, 17-25, 23-25, 15-9)
ΑΟ Αιγάλεω - Ερυθρός Αστέρας 3-1 (22-25, 25-13, 25-20, 25-11)

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. ΑΟ Αιγάλεω 9β. (9-3)
2. ΓΕ Ηρακλείου 4β. (6-7)
3. ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3β. (6-8)
4. Ερυθρός Αστέρας 2β. (5-8)

Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)

Πέμπτη 16 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟ Μαρκόπουλου 0-3 (20-25, 24-26, 21-25)
Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου

Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου

Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 3-0 (25-16, 25-18, 25-18)
Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-0)
2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3β. (3-4)
3. ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0β. (1-6)

Σχετικά Άρθρα

;