Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας

Πανελλήνια ,

Τα αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας της προημιτελικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20.

Α' όμιλος (Μίκρα και Βότση - Θεσσαλονίκη)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Α.Σ. Γαία Δράμας - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 0-3 (17-25, 22-25, 18-25)
Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (13-25, 10-25, 12-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Α.Σ. Γαία Δράμας - Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας 3-2 (14-25, 25-12, 18-25, 25-15, 16-14)
Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Βότση, 18.00: Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση
Μίκρας, 18.30: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Σ. Γαία Δράμας

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. Π.Α.Ο.Κ. 6β. (6-0)
2. Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 3β. (3-3)
3. Α.Σ. Γαία Δράμας 2β. (3-5)
4. Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας 1β. (2-6)

Β' όμιλος (Ανέστης Πεταλίδης - Θεσσαλονίκη)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (10-25, 17-25, 05-25)
Π.Α.Σ. Γιάννενα - A.Σ. Άρης 0-3 (21-25, 20-25, 12-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης - Π.Α.Σ. Γιάννενα 1-3 (21-25, 25-14, 21-25, 20-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Α.Σ. Άρης 0-3 (19-25, 22-25, 19-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

11.00: Α.Σ. Άρης - Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης
15.00: Π.Α.Σ. Γιάννενα - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Α.Σ. Άρης 6β. (6-0)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (3-3)
3. Π.Α.Σ. Γιάννενα 3β. (3-4)
4. Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης 0β. (1-6)

Ημιτελική φάση - Κυριακή 8 Μαρτίου

Πολίχνη, 15.00: Α1 - Β2 ή Β1 - Α2
Κατσάνειο, 17.30: Β1 - Α2 ή Α1 - Β2

Γ' όμιλος (Μαρκόπουλου - Αθήνα)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο. Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 19-25, 16-25)
Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς - Α.Σ.Π. Απόλλων 0-3 (14-25, 11-25, 18-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (18-25, 14-25, 16-25)
Α.Σ.Π. Απόλλων - Α.Ο. Μαρκοπούλου 1-3 (19-25, 25-22, 16-25, 12-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

17.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου - Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς
19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Σ.Π. Απόλλων

Βαθμολογία Γ΄' ομίλου

1. Α.Ο. Μαρκοπούλου 6β. (6-1)
2. Α.Σ.Π. Απόλλων 3β. (4-3)
3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3β. (3-3)
4. Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 0β. (0-6)

Δ' όμιλος (Μίλωνα - Αθήνα)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Α.Σ.Π. Κόρινθος - Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0-3 (20-25, 09-25, 24-26)
Γ.Ε Ηρακλείου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (16-25, 12-25, 06-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Α.Σ.Π. Κόρινθος - Γ.Ε. Ηρακλείου 3-0 (25-19, 25-21, 25-19)
Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (18-25, 14-25, 17-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

13.00: Γ.Ε. Ηρακλείου - Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου
18.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Σ.Π. Κόρινθος

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 6β. (6-0)
2. Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου 3β. (3-3)
3. Α.Σ.Π. Κόρινθος 3β. (3-3)
4. Γ.Ε. Ηρακλείου 0β. (0-6)

Ημιτελική φάση - Κυριακή 8 Μαρτίου

Μαρκόπουλου, 18.00: Γ1 - Δ2
Μίλωνα, 19.00: Δ1 - Γ2

*Στη φωτογραφία ο Α.Σ.Π. Κόρινθος.

Σχετικά Άρθρα

;