Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20: Τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης (αποτελέσματα)

Πανελλήνια ,

Τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20. Ο αγώνας του Μίλωνα με τον Απόλλωνα Πατρών στο κλειστό του Μίλωνα την Κυριακή 8 Μαρτίου και ώρα 19.00 θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών.

Η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος των αγώνων της Τελικής Φάσης θα γίνει στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. τη Δευτέρα 9 Μαρτίου και ώρα 12.00.

Ημιτελική φάση Α' και Β' ομίλου - Κυριακή 8 Μαρτίου

Πολίχνη, 15.00: Π.Α.Ο.Κ. - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
Κατσάνειο, 17.30: Α.Σ. Άρης - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση

Ημιτελική φάση Γ' και Δ' ομίλου - Κυριακή 8 Μαρτίου

Μαρκόπουλου, 18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου - Γ.Σ. Απόλλων Αγίου Δημητρίου
Μίλωνα, 19.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Σ.Π. Απόλλων

Προημιτελική φάση

Α' όμιλος (Μίκρα και Βότση - Θεσσαλονίκη)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Α.Σ. Γαία Δράμας - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 0-3 (17-25, 22-25, 18-25)
Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (13-25, 10-25, 12-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Α.Σ. Γαία Δράμας - Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας 3-2 (14-25, 25-12, 18-25, 25-15, 16-14)
Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 0-3 (16-25, 02-25, 14-25)
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Σ. Γαία Δράμας 3-0 (25-23, 25-13, 25-18)

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. Π.Α.Ο.Κ. 9β. (9-0)
2. Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 6β. (6-3)
3. Α.Σ. Γαία Δράμας 2β. (3-8)
4. Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας 1β. (2-9)

Β' όμιλος (Ανέστης Πεταλίδης - Θεσσαλονίκη)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (10-25, 17-25, 05-25)
Π.Α.Σ. Γιάννενα - A.Σ. Άρης 0-3 (21-25, 20-25, 12-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης - Π.Α.Σ. Γιάννενα 1-3 (21-25, 25-14, 21-25, 20-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Α.Σ. Άρης 0-3 (19-25, 22-25, 19-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Α.Σ. Άρης - Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης 3-0 (25-06, 25-08, 25-12)
Π.Α.Σ. Γιάννενα - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (08-25, 24-26, 18-25)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Α.Σ. Άρης 9β. (9-0)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 6β. (6-3)
3. Π.Α.Σ. Γιάννενα 3β. (3-7)
4. Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης 0β. (1-9)

Γ' όμιλος (Μαρκόπουλου - Αθήνα)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο. Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 19-25, 16-25)
Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς - Α.Σ.Π. Απόλλων 0-3 (14-25, 11-25, 18-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (18-25, 14-25, 16-25)
Α.Σ.Π. Απόλλων - Α.Ο. Μαρκοπούλου 1-3 (19-25, 25-22, 16-25, 12-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Α.Ο. Μαρκοπούλου - Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 3-0 (25-15, 25-15, 25-22)
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Σ.Π. Απόλλων 2-3 (27-25, 25-22, 17-25, 20-25, 12-15)

Βαθμολογία Γ΄' ομίλου

1. Α.Ο. Μαρκοπούλου 9β. (9-1)
2. Α.Σ.Π. Απόλλων 5β. (7-5)
3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 4β. (5-6)
4. Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 0β. (0-9)

Δ' όμιλος (Μίλωνα - Αθήνα)

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Α.Σ.Π. Κόρινθος - Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0-3 (20-25, 09-25, 24-26)
Γ.Ε Ηρακλείου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (16-25, 12-25, 06-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Α.Σ.Π. Κόρινθος - Γ.Ε. Ηρακλείου 3-0 (25-19, 25-21, 25-19)
Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (18-25, 14-25, 17-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Γ.Ε. Ηρακλείου - Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου 1-3 (25-20, 15-25, 09-25, 17-25) 
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Σ.Π. Κόρινθος 3-0 (25-23, 25-20, 25-18)

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 9β. (9-0)
2. Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου 6β. (6-4)
3. Α.Σ.Π. Κόρινθος 3β. (3-6)
4. Γ.Ε. Ηρακλείου 0β. (1-9)

Σχετικά Άρθρα

;