7 Τουλγαρίδου Ευαγγελία Λίμπερο 0 0 0 - 0 0 0 10 22 45,5 %

ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕΡΒΙΣ ΜΠΛΟΚ ΥΠΟΔΟΧΗ ΛΑΘΗ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ
Σύνολο Πόντος Σύνολο Ποσοστό Λάθος Άσος Μπλοκ Πόντος Καλή Σύνολο Ποσοστό Πόντος από Λάθος Αντιπάλου
ΑΟ Αιγάλεω 75 31 70 44,3 % 7 9 7 24 49 49,0 % 28
ΑΓΣ Άρτεμις 62 30 89 33,7 % 13 11 4 28 65 43,1 % 17
Το Αιγάλεω συνέχισε για δεύτερη αγωνιστική τις καλές εμφανίσεις και στο πρώτο επίσημο παιχνίδι που έδωσε στην έδρα του, νίκησε με 3-0 σετ την Άρτεμις Κορυδαλλού. Η ομάδα της Αγγελικής Αντωνιάδη με κορυφαίες τις διψήφιες Μελετιάδη, Σαρακατσάνη και Τζαλαλή πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της στη Pre League σε ισάριθμους αγώνες και βρίσκεται στη κορυφή της βαθμολογίας χωρίς απώλειες σετ.

Η Άρτεμις Κορυδαλλού είχε την ευκαιρία να κατακτήσει το τρίτο σετ, ωστόσο υπέπεσε σε πολλά λάθη (28 συνολικά) και γνώρισε την δεύτερη ήττα της. Πρώτη σκόρερ ήταν η Αποστολάκη με 11 πόντους, ενώ από 8 είχαν Παπαγεωργίου και Ράπτη.

Τα σετ: 3-0 (25-23, 25-17, 25-22)

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Βλάχου 3 (2/5 επ., 1 άσσος), Μελετιάδη 10 (6/10 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Κουλοπούλου 4 (1/8 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ, 50% υπ.), Τζαλαλή 12 (9/18 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Μανώλικα 4 (3/7 επ., 1 μπλοκ), Σαρακατσάνη 11 (9/16 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 55% υπ.) / Λύρα (λ, 43% υπ.), Κράνη 2 (2 άσσοι), Κοκμοτού 1 (1/4 επ.), Κτιστάκη.

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Μπουτσορής): Κάλλη 2 (2/3 επ.), Παπαστεργίου 2 (1/3 επ., 1 άσσος), Ευθυμιοπούλου 6 (5/16 επ., 1 άσσος, 29% υπ.), Ράπτη 8 (8/24 επ., 55% υπ.), Αποστολάκη 11 (10/31 επ., 1 άσσος), Παπαγεωργίου 8 (1/3 επ., 4 άσσοι, 3 μπλοκ) / Τουλγαρίδου (λ, 45% υπ.), Κασδοβασίλη 6 (2/5 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Μπολλάνο (25% υπ.), Λουκά 2 (1/2 επ., 1 άσσος).