Πανελλήνιο Νεανίδων: Απονομές και MVP (Χρυσή βίβλος - photos)

Πανελλήνια ,

Η τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων ολοκληρώθηκε στο κλειστό "Στ. Βενέτης" στο Αιγάλεω, με τον Άρη να υπερασπίζεται τον τίτλο του. Το Αιγάλεω κατέκτησε την δεύτερη θέση, το Μαρκόπουλο την τρίτη και ο Ναύαρχος Βότσης στην παρθενική παρουσία του την τέταρτη.

Την απονομή στον Άρη έκανε ο Πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος και ο Δήμαρχος Αιγάλεω Δημήτρης Μπίρμπας.

Την απονομή στο Αιγάλεω έκανε ο Γ.Γ. της Ε.Ο.ΠΕ. Νεκτάριος Χαλβατζής και η Αντιδήμαρχος Αιγάλεω Γιάννα Χριστόγλου.

Την απονομή στο Μαρκόπουλο έκανε ο Ταμίας της Ε.Ο.ΠΕ. Τάκης Καβαλιεράκης.

Την απονομή στον Ναύαρχο Βότση έκανε ο Αντιπρόεδρος της Ε.Σ.ΠΕ.ΔΑ. Δημήτρης Μεταξάς.

Ο πρόεδρος του Αιγάλεω και μέλος του Δ.Σ. της Ε.Ο.ΠΕ. Παντελής Βλάχος, απένειμε τιμητική πλακέτα στον Δήμαρχο του Αιγάλεω Δημήτρη Μπίρμπα.

Οι κορυφαίες της τελικής φάσης

Η Ευφροσύνη Αλεξάκου του Άρη αναδείχθηκε MVP της τελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων, μετά την ψηφοφορία των προπονητών των τεσσάρων φιναλίστ. Η νεαρή ακραία κατακτά τον τίτλο της πολυτιμότερης αθλήτριας για δεύτερη συνεχή χρονιά.

MVP: Ευφροσύνη Αλεξάκου (Άρης) - Την απονομή έκανε ο πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος.
Καλύτερη επιθετικός: Ευφροσύνη Αλεξάκου (Άρης) - Την απονομή έκανε το μέλος της Κ.Ε.Δ./Ε.Ο.ΠΕ. Βασίλης Ράπτης.
Καλύτερη σέρβερ: Μαρία Τσιτσιγιάννη (Μαρκόπουλο) - Την απονομή έκανε ο Γ.Γ. της Ε.Ο.ΠΕ. Νεκτάριος Χαλβατζής.
Καλύτερη πασαδόρος: Ελπινίκη Ζωΐδου (Άρης) - Την απονομή έκανε ο ταμίας της Ε.Ο.ΠΕ. Τάκης Καβαλιεράκης.
Καλύτερη μπλοκέρ: Λαμπριάννα Πήττα (Άρης) - Την απονομή έκανε ο Ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής Νεανίδων Νίκος Μπουτσουρής.
Καλύτερη αμυντικός: Κωνσταντίνα Αναστασιάδη (Αιγάλεω) - Την απονομή έκανε το μέλος της Κ.Ε.Π./Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Πάγκαλος.

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

1984 Φιλαθλητικός
1985 Φιλαθλητικός
1986 ΕΟ Σταυρούπολης
1987 ΕΟ Σταυρούπολης
1988 ΑΟ Καβάλας
1989 Άρτεμις Κορυδαλλού
1990 Νίκη Αλεξ/πολης
1991 Παναθηναϊκός
1992 Νίκη Αλεξ/πολης
1993 ΕΑ Λάρισας
1994 ΦΟ Καμποχώρων
1995 ΕΑ Λάρισας
1996 ΕΑ Λάρισας
1997 Αίας Ευόσμου
1998 Αίας Ευόσμου
1999 Αίας Ευόσμου
2000 ΕΑ Λάρισας
2001 Αρης Νικαίας
2002 Απολλώνιος Κερατσινίου
2003 Φιλία Ηλιούπολης
2004 Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
2005 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2006 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2007 ΑΕ Βύρωνα
2008 Ηρακλής
2009 Ηρακλής Κηφισιάς
2010 Πανελλήνιος
2011 Ηρακλής Κηφισιάς
2012 Ηρακλής
2013 Παναθηναϊκός
2014 Ελπίδα Αμπελοκήπων
2015 Ηρακλής Κηφισιάς
2016 Ελπίδα Αμπελοκήπων
2017 ΑΣ Άρης
2018 ΑΣ Άρης

Σχετικά Άρθρα

;