Βαλκανικό αγοριών Κ19: Ήττα από τη Βουλγαρία

Εφήβων ,

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υπoχρεώσεις της στον Γ' όμιλο του Βαλκανικού πρωταθλήματος που διεξάγεται στα Τίρανα η Εθνική εφήβων που ηττήθηκε με 3-0 από τη Βουλγαρία.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο πρώτο σετ ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 13-14, το οποίο μετατράπηκε σε 14-20 και το 17-25 ήρθε άνετα.

Στο δεύτερο σετ η Βουλγαρία ξέφυγε πιο νωρίς (3-7, 11-15) για να πλησιάσουμε σε 16-18 και 19-21, χωρίς όμως na μπορέσουμε να κάνουμε την ανατροπή.

Στο γ' σετ είχαμε την επανάληψη του πρώτου καθώς ήμασταν μαζί στο σκορ μέχρι το 13-13 με τη Βουλγαρία να ξεφεύγει με 13-16, να ισοφαρίζουμε 16-16, αλλά το 17-17 έγινε 17-20 και με επιμέρους σκορ 3-8 διαμορφώθηκε το τελικό 20-25.

Η εθνική έμεινε εκτός διεκδίκησης μεταλλίων, αλλά ο αντίπαλος της στους αγώνες κατάταξης θα γίνει γνωστός αργά το βράδυ μετά την ολοκλήρωση των άλλων ομίλων.