Challenge Cup γυναικών: Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός για Άρη

Cosmos ,

Με το ίδιο σκορ που έχασε στη Θεσσαλονίκη (3-1) ηττήθηκε ο Άρης και στο Μπέβερεν από την Αστερίξ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια.

Ο Άρης στα δύο πρώτα σετ όπου κρίθηκαν όλα δεν μπόρεσε να πιέσει την υποδοχή της βελγικής ομάδας, ενώ αντιθέτως ο ίδιος είχε αρκετά προβλήματα (σε υποδοχή και επίθεση)  για να γίνει εύκολα το 2-0.

Οι αθλήτριες του Τσαϊρέλη παρόλα αυτά μπόρεσαν να μειώσουν σε 2-1 (με τη νεαρή Νταφοπούλου να περνά στο ματς και να αγωνίζεται ως βασική στα δύο τελευταία σετ) και προσπάθησαν να στείλουν το ματς στο τάι μπρέικ, ωστόσο η Αστερίξ πήρε το δ' σετ τις λεπτομέρειες και έφτασε στη νίκη.