Παίδων

Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Πρωταθλητής ο Μίλωνας για τρίτη φορά στην ιστορία του

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Πρωταθλητής στους παίδες για τρίτη φορά στην ιστορία του αναδείχθηκε ο Μίλωνας. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης επικράτησε στην 3η αγωνιστική της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ18 που διεξάγεται στην Πορταριά με 3-0 σετ του Παναθηναϊκού, τελειώνοντας αήττητος την διοργάνωση.

Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Πρεμιέρα στην Πορταριά με νίκες Παναθηναϊκού και Μίλωνα

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Με καθαρές νίκες του Παναθηναϊκού και του Μίλωνα με 3-0 σετ επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και του Πήγασου Πολίχνης άνοιξε η αυλαία της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ18 στο κλειστό γυμναστήριο της Πορταριάς.

Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Στην Πορταριά η τελική φάση

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Στο κλειστό γυμναστήριο Πορταριάς το τριήμερο 19-21 Ιουνίου θα διεξαχθεί η τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ18 με τη συμμετοχή του Παναθηναϊκού, του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, του Πήγασου Πολίχνης και του Μίλωνα.

Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Στην τετράδα Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Πήγασος Πολίχνης, Παναθηναϊκός και Μίλωνας

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Πήγασος Πολίχνης από τον βορρά και Παναθηναϊκός, Μίλωνας από τον νότο είναι οι τέσσερις φιναλίστ του πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ18.

Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος αγοριών Κ18. Το κείμενο θα ανανεώνεται...

Πανελλήνιο αγοριών Κ18: MVP ο Τάσος Παναγιώτου - Οι απονομές και οι βραβεύσεις του τουρνουά

Πανελλήνια,

Με τον κόσμο να έχει γεμίσει τις κερκίδες του «Στ. Καλαϊτζής» στη Νέα Ερυθραία πραγματοποιήθηκαν οι απονομές και οι βραβεύσεις της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ18, όπου βρήκε τον Πήγασο Πολίχνης στη κορυφή.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγοριών Κ18 (3η αγωνιστική): ΑΣ Πανερυθραϊκός ΑΟ Ιωνικός 0-3: Τρίτη θέση για τον Ιωνικό Νίκαιας

Πανελλήνια,

Την τρίτη θέση στην Ελλάδα σε επίπεδο παίδων κατέκτησε ο Ιωνικός Νίκαιας, ο οποίος στο τελευταίο παιχνίδι της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ18 επιβλήθηκε του Πανερυθραϊκού με 3-0 σετ.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγοριών Κ18 (3η αγωνιστική): Πήγασος Πολίχνης - ΜΓΣ Εθνικός 3-2: Ο τίτλος του πρωταθλητή στον Πήγασο Πολίχνης

Πανελλήνια,

Το πρωτάθλημα Ελλάδας στη κατηγορία των παίδων κατέκτησε ο Πήγασος Πολίχνης, ο οποίος επικράτησε με 3-2 σετ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ερυθραίας.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγοριών Κ18 (2η αγωνιστική): ΜΓΣ Εθνικός - ΑΣ Πανερυθραϊκός 2-3

Πανελλήνια,

Μετά από δύο και πλέον ώρες συναρπαστικού αγώνα, ο Πανερυθραϊκός επικράτησε του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με 3-2 σετ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στο τελευταίο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ18 που διεξάγεται στο κλειστό της Νέας Ερυθραίας.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγοριών Κ18 (2η αγωνιστική): ΑΟ Ιωνικός - Πήγασος Πολίχνης 1-3

Πανελλήνια,

Το 2Χ2 στη τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ18 που διεξάγεται στη Νέα Ερυθραία έκανε ο Πήγασος Πολίχνης, ο οποίος για την δεύτερη ημέρα του θεσμού επικράτησε με 3-1 σετ του Ιωνικού Νίκαιας.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγοριών Κ18 (1η αγωνιστική): Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-2

Πανελλήνια,

Ο Πήγασος αν και προηγήθηκε με 2-0 και 24-21, χρειάστηκε τελικά το τάι μπρέικ για να κάμψει την αντίσταση του Πανερυθραϊκού στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 1ης αγωνιστικής της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κ18 στην Ερυθραία.