Εφήβων

Ευχαριστήρια ανακοίνωση της ΕΟΠΕ

NEWS,

Για μία ακόμη χρονιά ολοκληρώθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι τελικές φάσεις των Πανελληνίων πρωταθλημάτων αγοριών Κ21 και κοριτσιών Κ20 και ο Πρόεδρος Γιώργος Καραμπέτσος καθώς και το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.ΠΕ. ...

Πανελλήνιο αγοριών Κ21: MVP ο Κυριάκος Κεσκίνης - Όλες οι απονομές και οι βραβεύσεις

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Ο διαγώνιος του Εθνικού Αλεξανδρούπολης Κυριάκος Κεσκίνης αναδείχθηκε Πολυτιμότερος Αθλητής (MVP) της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ21.

Πανελλήνιο αγοριών Κ21 (Τελική φάση): Πρωταθλητής ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Για 6η φορά στην ιστορία του και πρώτη μετά το 2013, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης κατέκτησε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγοριών Κ21 (Εφήβων) καθώς στον «τελικό» του Final 4 (του οποίου ήταν οικοδεσπότης) επικράτησε με 3-1 του (πρωταθλητή την τελευταία διετία) Πήγασου Πολίχνης.

Πανελλήνιο αγοριών Κ21 (Τελική φάση): Η ΑΕΚ λύγισε στο τάι μπρέικ τον Πανερυθραϊκό

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-2 του Πανερυθραϊκού για την 3η και τελευταία αγωνιστική της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ21 που διεξάγεται στην Αλεξανδρούπολη.

Πανελλήνιο αγοριών Κ21 (Τελική φάση): Μπήκε στο κόλπο ο Πήγασος Πολίχνης, 3-1 τον Πανερυθραϊκό

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Ο Πήγασος Πολίχνης επικράτησε στην Αλεξανδρούπολη με 3-1 σετ του Πανερυθραϊκού και μπήκε στην διεκδίκηση διατήρησης του τίτλου του πρωταθλητή Ελλάδας στους εφήβους.

Πανελλήνιο αγοριών Κ21 (Τελική φάση): Διπλή ανατροπή της Α.Ε.Κ. και νίκη με 3-2 σετ επί του Πήγασου Πολίχνης

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Με την σπουδαία νίκη της Α.Ε.Κ. με 3-2 σετ επί του Πήγασου Πολίχνης άνοιξε η αυλαία της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ21 στο κλειστό γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» στην Αλεξανδρούπολη.

Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Οι δηλώσεις των προπονητών των τεσσάρων φιναλίστ

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Έτοιμοι να διεκδικήσουν το πρωτάθλημα Ελλάδας στην κατηγορία των εφήβων είναι οι προπονητές του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, του Πήγασου Πολίχνης, του Πανερυθραϊκού και της Α.Ε.Κ..

Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Τα ρόστερ των τεσσάρων φιναλίστ και η χρυσή βίβλος

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Το τριήμερο 24-26 Μαρτίου στο κλειστό γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» στην Αλεξανδρούπολη θα διεξαχθεί η τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος αγοριών Κ21 με την συμμετοχή του περσινού πρωταθλητή Πήγασου Πολίχνης, του γηπεδούχου Εθνικού Αλεξανδρούπολης, του Πανερυθραϊκού και της Α.Ε.Κ..

Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Στην τελική φάση Α.Ε.Κ., Πανερυθραϊκός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Πήγασος Πολίχνης

ΑΝΑΠΤΥΞΗ,

Η Α.Ε.Κ. επικράτησε στο κλειστό του Ζηρινείου με 3-0 σετ της Γ.Ε. Ηρακλείου για την ημιτελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος αγοριών Κ21 και πήρε την πρόκριση για την τελική φάση του θεσμού.

Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Ο Πήγασος Πολίχνης έκανε το repeat με MVP τον Κωνσταντίνο Μπαρδούκα

Πανελλήνια,

Το back 2 back έκανε ο Πήγασος Πολίχνης στους εφήβους, καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης επικράτησε με 3-0 σετ του Ιωνικού Νίκαιας στο κλειστό γυμναστήριο στη Κομοτηνή και κατέκτησε το πρωτάθλημα Ελλάδας για το 2022.