ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων Volley League Γυναικών, Pre League Ανδρών-Γυναικών

NEWS,

Την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις των Εθνικών πρωταθλημάτων της Volley League Γυναικών και Pre League Ανδρών και Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2022-23.

Pre League Γυναικών: Ο Απόλλωνας Καλαμάτας νίκησε 3-0 σετ το Αιγάλεω και έστειλε την άνοδο σε τρίτο παιχνίδι

PRE LEAGUE,

Ένας αποφασιστικός Απόλλωνας Καλαμάτας, αν και σοκαρίστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό της Σοφίας Καρακύκλας, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-0 σετ επί του Αιγάλεω και να ισοφαρίσει σε 1-1 τους τελικούς ανόδου. Σε τρίτη αναμέτρηση στο Αιγάλεω θα κριθεί η άνοδος στη Volley League γυναικών (7/5, 19.00).

Pre League Γυναικών: Το Αιγάλεω έκανε το πρώτο βήμα για την άνοδο, 3-0 τον Απόλλωνα Καλαμάτας

PRE LEAGUE,

Την μία από τις δύο νίκες που χρειάζεται για την άνοδο στη Volley League γυναικών πέτυχε το Αιγάλεω. Το «Σίτι» επικράτησε στην έδρα του με 3-0 σετ του Απόλλωνα Καλαμάτας και απέχει μία νίκη για να πανηγυρίσει την παρθενική της άνοδο στη μεγάλη κατηγορία του γυναικείου βόλεϊ.

Pre League Γυναικών: Μεγάλη ανατροπή του Απόλλωνα Καλαμάτας και πρόκριση στον τελικό ανόδου

PRE LEAGUE,

Τεράστια πρόκριση στον τελικό των πλέι οφ ανόδου πήρε ο Απόλλωνας Καλαμάτας. Η ομάδα της Μεσσηνίας βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο κλειστό της Παραλίας καθώς οι Πρωταθλητές Πεύκων προηγήθηκαν με 2-0, ωστόσο έφερε... τούμπα το παιχνίδι και πήρε τη νίκη στο φινάλε με 3-2 σετ.

Pre League γυναικών: Στον τελικό ανόδου το Αιγάλεω, σε τρίτη αναμέτρηση Απόλλωνας Καλαμάτας και Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων

PRE LEAGUE,

Στον τελικό των πλέι οφ ανόδου της Pre League γυναικών προκρίθηκε το Αιγάλεω, το οποίος επικράτησε με 3-1 σετ στην έδρα των Βριλησσίων και με 2-0 νίκες επί του ΦΟΒ θα διεκδικήσει την άνοδο στη Volley League.

Pre League γυναικών: Αναβολή αγώνων

NEWS,

Σύμφωνα με το άρθρο 10 της Ειδικής Προκήρυξης του πρωταθλήματος της Pre League Γυναικών, όπως αυτό συμπληρώθηκε με την υπ’ αριθμ. πρωτ. 142/17.1.2022 Συμπληρωματική Ειδική Προκήρυξη και το άρθρο 6 παρ. 5 της Ειδικής Προκήρυξης...

Pre League Γυναικών - Γ' Όμιλος: Σπουδαία νίκη του ΖΑΟΝ στην έδρα του Αιγάλεω

PRE LEAGUE,

Κοντά στην απευθείας άνοδο στη Volley League γυναικών βρίσκεται ο ΖΑΟΝ, καθώς πήρε μεγάλη νίκη με 3-2 σετ στην έδρα του Αιγάλεω για την 7η εξ αναβολής αγωνιστική του Γ' ομίλου ανόδου της Pre League.

Pre League Γυναικών (Δ' Όμιλος - 6η αγωνιστική): Ο Πανιώνιος πήρε προβάδισμα για τη πρώτη θέση

PRE LEAGUE,

Τη νίκη που τον έφερε στη κορυφή του Δ' ομίλου της Pre League Γυναικών πέτυχε ο Πανιώνιος. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης επικράτησε με 3-0 σετ της Κορίνθου, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στη πρώτη θέση, με τον Πανιώνιο να υπερτερεί.

Pre League Γυναικών (Γ' Όμιλος - 6η αγωνιστική): Μάχη ΖΑΟΝ, Αιγάλεω και Πρωταθλητών Πεύκων για τη πρώτη θέση

PRE LEAGUE,

Στη πρώτη θέση του Γ' ομίλου ανόδου της Pre League γυναικών παρέμεινε ο ΖΑΟΝ μετά και την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής, με το Αιγάλεω να ακολουθεί με έναν βαθμό λιγότερο και τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων στη τρίτη θέση με δύο βαθμούς μακριά από τη κορυφή.

Pre League Γυναικών (Γ' Όμιλος - 5η αγωνιστική): ΖΑΟΝ, Αιγάλεω και Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων οδηγούν τη κούρσα

PRE LEAGUE,

Την 4η νίκη τους σε 5 αγώνες πέτυχαν ΖΑΟΝ, Αιγάλεω και Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων και οδηγούν την κούρσα του Γ' ομίλου ανόδου της Pre League Γυναικών.