Πανελλήνιο παγκορασίδων: Οι τέσσερις φιναλίστ
ΟΠΑ Περσέας, Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, ΑΟ Μαρκοπούλου και ΣΦΑΜ Φοίβος είναι οι τέσσερις ομάδες που πήραν την πρόκριση για την τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος παγκορασίδων.
Πανελλήνιο Παγκορασίδων - Ημιτελική φάση
Α' όμιλος (Κατσάνειο)
1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου
ΟΠΑ Περσέας - ΑΣ Ιτέας 3-0 (25-15, 25-19, 25-18)
ΣΦΚ Πιερικός - ΑΓΟ Φιλιππιάδος 3-0 (25-06, 25-18, 25-20)
2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου
ΣΦΚ Πιερικός - ΟΠΑΘ Περσέας 0-3 (08-25, 12-25, 12-25)
ΑΓΟ Φιλιππιάδος - ΑΣ Ιτέας 1-3 (15-25, 18-25, 25-23, 26-28)
3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου
ΑΣ Ιτέας - ΣΦΚ Πιερικός 0-3 (11-25, 14-25, 14-25)
ΟΠΑΘ Περσέας - ΑΓΟ Φιλιππιάδος 3-0 (25-12, 25-19, 25-20)
Βαθμολογία
1. ΟΠΑ Περσέας 9β. (9-0)
2. ΣΦΚ Πιερικός 6β. (6-3)
3. ΑΣ Ιτέας 3β. (3-7)
4. ΑΓΟ Φιλιππιάδος 0β. (1-9)
Β' όμιλος (Νεάπολης Λάρισας)
1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου
ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΑΕΣ Μυγδονιακός 0-3 (12-25, 08-25, 12-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΔΕΚΑ 3-1 (25-12, 25-19, 19-25, 25-20)
2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου
ΔΕΚΑ - ΑΕΣ Μυγδονιακός 1-3 (08-25, 17-25, 26-24, 23-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 3-0 (25-15, 25-17, 25-15)
3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου
ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΔΕΚΑ 0-3 (18-25, 13-25, 08-25)
ΑΕΣ Μυγδονιακός - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (23-25, 24-26, 15-25)
Βαθμολογία
1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 9β. (9-1)
2. ΑΕΣ Μυγδονιακός 3β. (6-4)
3. ΔΕΚΑ 3β. (5-6)
4. ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 0β. (0-9)
Γ' όμιλος (Μαρκοπούλου)
1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου
ΝΟΚ Ποσειδών - ΑΣ Γαία Σπάτων 0-3
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3
2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΝΟΚ Ποσειδών 3-0 (25-17, 25-20, 25-21)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Γαία Σπάτων 3-1 (25-19, 23-25, 25-09, 25-10)
3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου
ΝΟΚ Ποσειδών - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (12-25, 08-25, 20-25)
ΑΣ Γαία Σπάτων - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-2 (25-14, 21-25, 25-23, 13-25, 15-10)
Βαθμολογία
1. ΑΟ Μαρκοπούλου 9β. (9-1)
2. ΑΣ Γαία Σπατών 5β. (7-5)
3. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (5-6)
4. ΝΟΚ Ποσειδών 0β. (0-9)
Δ' όμιλος (Μελισσίων)
24 Ιουνίου
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-09)
25 Ιουνίου
ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος 1-3
26 Ιουνίου
ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΕ Ηρακλείου 2-3
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΜΣΦ Ζευς 3-0
27 Ιουνίου
16.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΜΣΦ Ζευς
28 Ιουνίου
15.30: ΑΜΣΦ Ζευς - ΓΣ Ηλιούπολης
Βαθμολογία
1. ΣΦΑΜ Φοίβος 9β. (9-2)
2. ΓΕ Ηρακλείου 2β. (4-5)
3. ΓΣ Ηλιούπολης 1β. (3-6)
4. ΑΜΣΦ Ζευς 0β. (0-3)
Πανελλήνιο Παγκορασίδων - Ημιτελική φάση
Α' όμιλος (Κατσάνειο)
1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου
ΟΠΑ Περσέας - ΑΣ Ιτέας 3-0 (25-15, 25-19, 25-18)
ΣΦΚ Πιερικός - ΑΓΟ Φιλιππιάδος 3-0 (25-06, 25-18, 25-20)
2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου
ΣΦΚ Πιερικός - ΟΠΑΘ Περσέας 0-3 (08-25, 12-25, 12-25)
ΑΓΟ Φιλιππιάδος - ΑΣ Ιτέας 1-3 (15-25, 18-25, 25-23, 26-28)
3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου
ΑΣ Ιτέας - ΣΦΚ Πιερικός 0-3 (11-25, 14-25, 14-25)
ΟΠΑΘ Περσέας - ΑΓΟ Φιλιππιάδος 3-0 (25-12, 25-19, 25-20)
Βαθμολογία
1. ΟΠΑ Περσέας 9β. (9-0)
2. ΣΦΚ Πιερικός 6β. (6-3)
3. ΑΣ Ιτέας 3β. (3-7)
4. ΑΓΟ Φιλιππιάδος 0β. (1-9)
Β' όμιλος (Νεάπολης Λάρισας)
1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου
ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΑΕΣ Μυγδονιακός 0-3 (12-25, 08-25, 12-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΔΕΚΑ 3-1 (25-12, 25-19, 19-25, 25-20)
2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου
ΔΕΚΑ - ΑΕΣ Μυγδονιακός 1-3 (08-25, 17-25, 26-24, 23-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 3-0 (25-15, 25-17, 25-15)
3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου
ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΔΕΚΑ 0-3 (18-25, 13-25, 08-25)
ΑΕΣ Μυγδονιακός - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (23-25, 24-26, 15-25)
Βαθμολογία
1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 9β. (9-1)
2. ΑΕΣ Μυγδονιακός 3β. (6-4)
3. ΔΕΚΑ 3β. (5-6)
4. ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 0β. (0-9)
Γ' όμιλος (Μαρκοπούλου)
1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου
ΝΟΚ Ποσειδών - ΑΣ Γαία Σπάτων 0-3
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3
2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΝΟΚ Ποσειδών 3-0 (25-17, 25-20, 25-21)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Γαία Σπάτων 3-1 (25-19, 23-25, 25-09, 25-10)
3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου
ΝΟΚ Ποσειδών - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (12-25, 08-25, 20-25)
ΑΣ Γαία Σπάτων - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-2 (25-14, 21-25, 25-23, 13-25, 15-10)
Βαθμολογία
1. ΑΟ Μαρκοπούλου 9β. (9-1)
2. ΑΣ Γαία Σπατών 5β. (7-5)
3. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (5-6)
4. ΝΟΚ Ποσειδών 0β. (0-9)
Δ' όμιλος (Μελισσίων)
24 Ιουνίου
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-09)
25 Ιουνίου
ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος 1-3
26 Ιουνίου
ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΕ Ηρακλείου 2-3
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΜΣΦ Ζευς 3-0
27 Ιουνίου
16.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΜΣΦ Ζευς
28 Ιουνίου
15.30: ΑΜΣΦ Ζευς - ΓΣ Ηλιούπολης
Βαθμολογία
1. ΣΦΑΜ Φοίβος 9β. (9-2)
2. ΓΕ Ηρακλείου 2β. (4-5)
3. ΓΣ Ηλιούπολης 1β. (3-6)
4. ΑΜΣΦ Ζευς 0β. (0-3)