12 Κωνσταντάκη Χρύσα Λίμπερο 0 0 0 - 0 0 0 11 20 55,0 %
16 Μπριλάκη Στέλλα Αλλαγή 0 0 0 - 1 0 0 0 0 -
9 Μυγδάλη Μαρία Λίμπερο 0 0 0 - 0 0 0 3 7 42,9 %

ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕΡΒΙΣ ΜΠΛΟΚ ΥΠΟΔΟΧΗ ΛΑΘΗ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ
Σύνολο Πόντος Σύνολο Ποσοστό Λάθος Άσος Μπλοκ Πόντος Καλή Σύνολο Ποσοστό Πόντος από Λάθος Αντιπάλου
ΓΣΚ Ηρακλής 94 28 110 25,5 % 12 7 12 62 96 64,6 % 47
ΓΑΣ Μεσσαράς 104 45 139 32,4 % 8 8 11 43 80 53,8 % 40
Η Μεσσαρά πέρασε από την έδρα το Ηρακλή Κηφισιάς με 3-1 σετ, ξεκινώντας με νίκη το πρωτάθλημα της Pre League.

Η ομάδα της Κρήτης εκμεταλλεύτηκε τα πολλά λάθη απειρίας που έκαναν οι αθλήτριες του Βασίλη Μανθάτη και έφυγε από το Ζηρίνειο με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ο Ηρακλής Κηφισιάς κατέκτησε το πρώτο σετ, με τη Μεσσαρά να απαντάει άμεσα για την ισοφάριση. Στο τρίτο και τέταρτο σετ η ομάδα του Βασίλη Μανθάτη ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ, ωστόσο έκανε πολλά λάθη σε κρίσιμα σημεία, με τη Μεσσαρά να μην τα αφήνει ανεκμετάλλευτα. Στο 25-25 του τρίτου σετ, ο προπονητής της κρητικής ομάδας, Παναγιώτης Ιωάννου, διαμαρτυρήθηκε έντονα προς τον διαιτητή του αγώνα όταν καταλόγισε μπλοκ άουτ στην επίθεση της Καραγιαννίδου που διαμόρφωσε το 26-25 και αποβλήθηκε από το σετ.

Τα σετ: 1-3 (27-25, 19-25, 27-29, 21-25)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Μανθάτης): Δελατόλα 3 (2/16 επ., 1 άσσος, 78% υπ.), Σκαρλάτου 5 (2/7 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Γιαννίκη 9 (4/21 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Καραγιαννίδου 18 (15/45 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 59% υπ.), Περγαντή 9 (3/7 επ., 1 άσσος, 5 μπλοκ), Τοπουρτή / Νικολέτου (λ, 59% υπ.), Βάθη 1 (1 άσσος), Τζίμα 2 (2/8 επ., 75% υπ.), Γαλανοπούλου.