4 Κόμνου Σεβαστή Λίμπερο 0 0 0 - 0 0 0 1 3 33,3 %

ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕΡΒΙΣ ΜΠΛΟΚ ΥΠΟΔΟΧΗ ΛΑΘΗ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ
Σύνολο Πόντος Σύνολο Ποσοστό Λάθος Άσος Μπλοκ Πόντος Καλή Σύνολο Ποσοστό Πόντος από Λάθος Αντιπάλου
ΑΕΚ 76 38 85 44,7 % 10 11 6 29 52 55,8 % 21
ΑΟ Λαμίας 2013 59 26 84 31,0 % 8 7 5 31 64 48,4 % 21
Η ΑΕΚ νίκησε με 3-0 σετ τον ΑΟ Λαμίας στο κλειστό σχολικό Νέας Φιλαδέλφειας και τον υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Pre League.

Η Ένωση με τις ακραίες της, Σία Τοτσίδου και Εύη Χρήστου να έχουν από 14 πόντους πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης και ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας στο -2 τον ΑΟΛ. Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη μετά από 6 σερί νικηφόρα αποτελέσματα, γνώρισε την πρώτη της ήττα και έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενες με εξαίρεση το πρώτο σετ, διεκδίκησαν τα δύο επόμενα, με το τρίτο να χάνεται στις λεπτομέρειες. Για τον ΑΟ Λαμίας απουσίασε το λίμπερο, Γιάννα Μάρκου, λόγω τραυματισμού και την θέση της πήρε η 15χρονη Αννέτα Κλέτσα.

Τα σετ: 3-0 (25-14, 25-21, 26-24)

ΑΕΚ (Μεμετζή): Γιοβάνη 9 (8/17 επ., 1 μπλοκ), Εικοσπεντίδου 3 (2/3 επ., 1 μπλοκ), Καββαδία 8 (4/9 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Τέζα 6 (2/2 επ., 4 άσσοι), Τοτσίδου 14 (10/25 επ., 4 άσσοι, 53% υπ.), Χρήστου 14 (11/23 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 43% υπ.) / Σκυθιώτη (λ, 62% υπ.), Μπελιά (λ, 50% υπ.), Ζίγκα 1 (1/3 επ.), Μπανίκα, Ντόνα.

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Αγγέλης): Κιουτσιούκη 6 (5/14 επ., 1 μπλοκ), Μπούκουρα 9 (6/21 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 69% υπ.), Πανοπούλου 4 (2/7 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Σαββίδου 2 (0/5 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Υφαντή 6 (3/12 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Φαλέγκα 11 (10/24 επ., 1 άσσος, 64% υπ.) / Κλέτσα (λ, 38% υπ.), Κόμνου (λ), Τσιούμα.